mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Yvan Muller Mistrzem WTCC 2011

Yvan Muller Mistrzem WTCC 2011

Francuski kierowca reprezentujący zespół Chevroleta zdobył swój trzeci tytuł mistrzowski w serii WTCC. Walka o tytuł rozstrzygnęła się dopiero w ostatnim wyścigu w Macau.

Yvan Muller Mistrzem WTCC 2011
Oba wyścigi w Macau wygrał Rob Huff, jednak Yvan Muller zakończył weekend na drugim i trzecim miejscu. Tym samym obu kierowców w klasyfikacji końcowe dzieli tylko 3 punkty. Sezon ten to również dominacja Chevroleta - 21 zwycięstw w 24 wyścigach, 12 miejsc pole position w 12 rundach.

W pierwszym wyścigu start został opóźniony o jedno okrążenie. Dwa razy na tor wyjeżdżał samochód bezpieczeństwa. Jednym z powodów był wypadek, który wykluczył Alaina Menu z dalszej rywalizacji. Rob Huff przez cały wyścig prowadził ale musiał odpierać ataki Mullera.  W Drugim wyścigu Huff startował z trzeciego pola i na drugim okrążeniu objął prowadzenie. Muller przebijał się z ósmej pozycji osiągając trzecią lokatę na mecie co wystarczyło by zdobyć tytuł.

"Muszę przyznać, że to było bardzo wzruszające przeżycie. Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby wykorzystać szansę do zdobycia tytułu, ale to nie wystarczyło. Jestem rozczarowany, że zabrakło tak niewiele punktów, a jednocześnie szczęśliwy z odniesionych tu dwóch zwycięstw i zadowolony z całego sezonu. Zakończyłem zmagania z taką samą liczbą wygranych i miejsc pole position, co Yvan i sądzę, że w całym sezonie utrzymywałem równy poziom, kończąc wszystkie wyścigi na punktowanych miejscach. Yvan przy każdej okazji zmuszał mnie do maksymalnej wydajności, również tutaj w pierwszym wyścigu, dzięki czemu stałem się lepszym kierowcą. Gratuluję Yvanowi, który ponownie udowodnił, że jest jednym z najlepszych kierowców serii wyścigów samochodów turystycznych. Chciałbym również zwrócić uwagę na ciężką pracę, jaką wykonał cały zespół oraz na doskonałe relacje, jakie mamy z Yvanem i Alainem. Wracamy w przyszłym roku, na co czekam z niecierpliwością.” Tak weekend podsumował Rob Huff

"To fantastyczne uczucie być znów Mistrzem Świata, szczególnie po tak stresującym weekendzie w Macau. Tegoroczny sezon był niesamowity, ale jego początek nie był dla mnie najlepszy. Sytuacja poprawiła się na półmetku zmagań, dzięki wspaniałej pracy, którą wykonał mój inżynier, Chris Cronin, a także cały zespół. To pozwoliło mi poprawić wyniki i zakończyć zmagania w doskonałym stylu. Wiedziałem, że Rob może wygrać oba wyścigi w ostatniej rundzie, dlatego nie mogłem ryzykować. Walka o tytuł mistrzowski mogła zakończyć się inaczej i wiem, że Rob niedługo stanie na najwyższym stopniu podium. To fantastyczny dzień dla całego zespołu, a ja jestem podekscytowany i w pełni usatysfakcjonowany”, powiedział Yvan Muller.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet WTCC Yvan Muller

Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.