mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Yvan Muller Mistrzem WTCC 2011

Yvan Muller Mistrzem WTCC 2011

Francuski kierowca reprezentujący zespół Chevroleta zdobył swój trzeci tytuł mistrzowski w serii WTCC. Walka o tytuł rozstrzygnęła się dopiero w ostatnim wyścigu w Macau.

Yvan Muller Mistrzem WTCC 2011
Oba wyścigi w Macau wygrał Rob Huff, jednak Yvan Muller zakończył weekend na drugim i trzecim miejscu. Tym samym obu kierowców w klasyfikacji końcowe dzieli tylko 3 punkty. Sezon ten to również dominacja Chevroleta - 21 zwycięstw w 24 wyścigach, 12 miejsc pole position w 12 rundach.

W pierwszym wyścigu start został opóźniony o jedno okrążenie. Dwa razy na tor wyjeżdżał samochód bezpieczeństwa. Jednym z powodów był wypadek, który wykluczył Alaina Menu z dalszej rywalizacji. Rob Huff przez cały wyścig prowadził ale musiał odpierać ataki Mullera.  W Drugim wyścigu Huff startował z trzeciego pola i na drugim okrążeniu objął prowadzenie. Muller przebijał się z ósmej pozycji osiągając trzecią lokatę na mecie co wystarczyło by zdobyć tytuł.

"Muszę przyznać, że to było bardzo wzruszające przeżycie. Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby wykorzystać szansę do zdobycia tytułu, ale to nie wystarczyło. Jestem rozczarowany, że zabrakło tak niewiele punktów, a jednocześnie szczęśliwy z odniesionych tu dwóch zwycięstw i zadowolony z całego sezonu. Zakończyłem zmagania z taką samą liczbą wygranych i miejsc pole position, co Yvan i sądzę, że w całym sezonie utrzymywałem równy poziom, kończąc wszystkie wyścigi na punktowanych miejscach. Yvan przy każdej okazji zmuszał mnie do maksymalnej wydajności, również tutaj w pierwszym wyścigu, dzięki czemu stałem się lepszym kierowcą. Gratuluję Yvanowi, który ponownie udowodnił, że jest jednym z najlepszych kierowców serii wyścigów samochodów turystycznych. Chciałbym również zwrócić uwagę na ciężką pracę, jaką wykonał cały zespół oraz na doskonałe relacje, jakie mamy z Yvanem i Alainem. Wracamy w przyszłym roku, na co czekam z niecierpliwością.” Tak weekend podsumował Rob Huff

"To fantastyczne uczucie być znów Mistrzem Świata, szczególnie po tak stresującym weekendzie w Macau. Tegoroczny sezon był niesamowity, ale jego początek nie był dla mnie najlepszy. Sytuacja poprawiła się na półmetku zmagań, dzięki wspaniałej pracy, którą wykonał mój inżynier, Chris Cronin, a także cały zespół. To pozwoliło mi poprawić wyniki i zakończyć zmagania w doskonałym stylu. Wiedziałem, że Rob może wygrać oba wyścigi w ostatniej rundzie, dlatego nie mogłem ryzykować. Walka o tytuł mistrzowski mogła zakończyć się inaczej i wiem, że Rob niedługo stanie na najwyższym stopniu podium. To fantastyczny dzień dla całego zespołu, a ja jestem podekscytowany i w pełni usatysfakcjonowany”, powiedział Yvan Muller.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet WTCC Yvan Muller

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic