mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ZETKAMA stawia na nową spółkę MCS

ZETKAMA stawia na nową spółkę MCS

Grupa kapitałowa ZETKAMA przeprowadza restrukturyzację i zapowiada zwiększenie w 2010 roku wyniku finansowego o 73 proc. Spółka wiąże duże plany z rozpoczęciem nowej działalności spółki MCS (dawniej Toora Poland) w Żorach.

ZETKAMA stawia na nową spółkę MCS
Grupa konsekwentnie realizuje strategię rozwoju, zakładającą długoterminowy rozwój i stały wzrost wartości spółki poprzez akwizycję podmiotów działających w branży metalowej. W marcu 2009 roku ZETKAMA S.A. powołała do życia spółkę celową MCS Sp. z o.o. (majątek nabyty po TOORA Poland S.A. w Żorach). Spółka kontynuuje dotychczasową działalność gospodarczą przedsiębiorstwa tj. produkcję elementów metalowych wytwarzanych metodą obróbki krawaniem oraz rur giętych i dziurowanych, stosowanych w układach wydechowych samochodów.

Z rozpoczęciem nowej działalności spółki MCS Sp. z o.o. wiążemy duże plany, tym bardziej, że spółka zamierza produkować elementy nie tylko dla motoryzacji, która jest bardzo atrakcyjnym i przyszłościowym segmentem, ale w planach ma również rozpoczęcie produkcji dla innych branż takich jak energetyka, przemysł maszynowy, konstrukcyjny oraz inne branże wykorzystujące precyzyjnie wykonane elementy metalowe. W kolejnym roku zakładamy wzrost wartości przychodów uzyskiwanych w tym zakładzie aż o 50-60 proc., a w kolejnych latach około 20 procent rocznie – powiedział Leszek Jurasz, prezes ZETKAMA S.A.

Obecnie MCS Sp. z o.o. wykorzystuje 60-65 proc. swoich możliwości produkcyjnych w obszarze rurowym i 30-40 proc. w obszarze obróbki mechanicznej. Szczególnie dużą dynamikę wzrostu zauważa się w produkcji układów wydechowych (sektor motoryzacyjny). Ten duży rozwój jest bezpośrednio związany z uruchomieniem w tym obszarze produkcji nowych wyrobów, które są sukcesywnie wprowadzane zarówno na rynek krajowy jak i zagraniczny. Spółka przewiduje, że przy takiej dynamice wzrostu do końca 2010 roku dojdzie do pełnego wykorzystania mocy produkcyjnych w obszarze rurowym.

Planowane wzrosty są możliwe m. in. dzięki szybkiemu wdrożeniu wymaganego przez przemysł motoryzacyjny systemu zarządzania jakością ISO/TS. Spółka natychmiast po rozpoczęciu działalności rozpoczęła prace nad przygotowaniem do procesu certyfikacji. Do połowy marca 2010 zostanie przeprowadzony audyt, którego pozytywny wynik pozwoli na uzyskanie przedmiotowego certyfikatu. Wdrożenie normy ułatwi zdobywanie nowych kontraktów w branży motoryzacyjnej oraz pozyskanie nowych rynków zbytu.

Zmiany następują również w pozostałych zakładach grupy. Obecnie ŚRUBENA UNIA zamierza skupić się na trzech podstawowych kierunkach rozwoju: zwiększyć sprzedaż w zakresie produktów na których uzyskiwane są najwyższe marże (np. śruby HV o wysokiej wytrzymałości stosowane w budownictwie stalowym), rozszerzyć swoją działalność o nowe rynki zbytu zarówno w Europie Wschodniej jak i Zachodniej oraz rozwinąć produkcję dla nowych klientów w branżach budownictwa i motoryzacji.

ZETKAMA S.A. wraz ze spółkami zależnymi ŚRUBENA UNIA S.A oraz utworzoną w 2009 roku spółką MCS Sp. z o.o. tworzy Grupę Kapitałową ZETKAMA. ŚRUBENA UNIA S.A. prowadzi działalność na rynku elementów złącznych (śruby, wkręty, nakrętki i nity), natomiast w MCS Sp. z o.o. produkowane są rury do systemów wydechowych oraz komponenty metalowe i aluminiowe głównie na potrzeby przemysłu samochodowego. W najbliższych latach spółka planuje podejmować działania akwizycyjne, zmierzające do nabycia kolejnych podmiotów powiększając Grupę Kapitałową.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.