mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ZMPD: "Zablokujemy Ambasadę Rosji i Ministerstwo Infrastruktury!"

ZMPD: "Zablokujemy Ambasadę Rosji i Ministerstwo Infrastruktury!"

Przewoźnicy drogowi zajmujący się transportem międzynarodowym zapowiadzieli podczas wczorajszej konferencji prasowej blokadę Warszawy – tiry mają stanąć przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie i Ministerstwem Infrastruktury. Powodem tej decyzji jest coraz bardziej odczuwalny problem braku zezwoleń na wykonywanie przewozów do Rosji.

ZMPD:
Władze w Moskwie radykalnie zmniejszyły liczbę zezwoleń uprawniających do wykonywania przewozów do i z Rosji. Konsekwencją jest utrata przez polskich przewoźników długoletnich kontraktów oraz postawienie przedsiębiorstw przewozowych na granicy bankructwa. Zdaniem Jana Buczka,  prezesa Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, taka sytuacja może doprowadzić do upadku wielu firm, które zajmują się transportem między krajami Unii Europejskiej a Wschodem.

W sierpniu 2008 roku Polska i Rosja podpisały umowę, na podstawie której polscy przewoźnicy mieli otrzymać łącznie 190 tysięcy zezwoleń. W grudniu strona rosyjska przekazała tylko 40 tysięcy pozwoleń, które zezwalały jedynie na przewóz towarów między dwoma krajami. Wykluczony jest tym samym transport towarów z krajów trzecich. Jak twierdzą zrzeszeni w ZMPD przedsiębiorcy, polski rząd do tej nie zrobił nic, żeby porozumieć się z Rosjanami w sprawie zmiany tej złej sytuacji. Przewoźnicy żądają aby Ministerstwo Infrastruktury zaczęło w końcu działać i wyegzekwowało od strony rosyjskiej zagwarantowaną w umowie ilość zezwoleń.

Jan Buczek zapewniał, że akcja nie będzie organizowana centralnie, dlatego nie wiadomo, kiedy dokładnie blokada zostanie przeprowadzona. Jego zdaniem przedsiębiorcy nie mogą sobie już pozwolić na dalsze bierne oczekiwanie na interwencję. Brak zdecydowanych działań ze strony administracji obu państw, doprowadzi bowiem do upadku wielu firm transportowych.

Podobne wiadomości:

Południowa Obwodnica Warszawy - wykonawcy projektują

Południowa Obwodnica Warszawy - wykonawcy...

Polskie drogi 2016-03-24

Ruszył przetarg na wschodni odcinek A2

Ruszył przetarg na wschodni odcinek A2

Polskie drogi 2015-10-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.