mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ZMPD: "Zablokujemy Ambasadę Rosji i Ministerstwo Infrastruktury!"

ZMPD: "Zablokujemy Ambasadę Rosji i Ministerstwo Infrastruktury!"

Przewoźnicy drogowi zajmujący się transportem międzynarodowym zapowiadzieli podczas wczorajszej konferencji prasowej blokadę Warszawy – tiry mają stanąć przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie i Ministerstwem Infrastruktury. Powodem tej decyzji jest coraz bardziej odczuwalny problem braku zezwoleń na wykonywanie przewozów do Rosji.

ZMPD:
Władze w Moskwie radykalnie zmniejszyły liczbę zezwoleń uprawniających do wykonywania przewozów do i z Rosji. Konsekwencją jest utrata przez polskich przewoźników długoletnich kontraktów oraz postawienie przedsiębiorstw przewozowych na granicy bankructwa. Zdaniem Jana Buczka,  prezesa Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, taka sytuacja może doprowadzić do upadku wielu firm, które zajmują się transportem między krajami Unii Europejskiej a Wschodem.

W sierpniu 2008 roku Polska i Rosja podpisały umowę, na podstawie której polscy przewoźnicy mieli otrzymać łącznie 190 tysięcy zezwoleń. W grudniu strona rosyjska przekazała tylko 40 tysięcy pozwoleń, które zezwalały jedynie na przewóz towarów między dwoma krajami. Wykluczony jest tym samym transport towarów z krajów trzecich. Jak twierdzą zrzeszeni w ZMPD przedsiębiorcy, polski rząd do tej nie zrobił nic, żeby porozumieć się z Rosjanami w sprawie zmiany tej złej sytuacji. Przewoźnicy żądają aby Ministerstwo Infrastruktury zaczęło w końcu działać i wyegzekwowało od strony rosyjskiej zagwarantowaną w umowie ilość zezwoleń.

Jan Buczek zapewniał, że akcja nie będzie organizowana centralnie, dlatego nie wiadomo, kiedy dokładnie blokada zostanie przeprowadzona. Jego zdaniem przedsiębiorcy nie mogą sobie już pozwolić na dalsze bierne oczekiwanie na interwencję. Brak zdecydowanych działań ze strony administracji obu państw, doprowadzi bowiem do upadku wielu firm transportowych.

Podobne wiadomości:

Ruszył przetarg na wschodni odcinek A2

Ruszył przetarg na wschodni odcinek A2

Polskie drogi 2015-10-09

Trasa AK w Warszawie ze zgodą na użytkowanie

Trasa AK w Warszawie ze zgodą na użytkowanie

Polskie drogi 2015-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.