mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Z 2006 Lipsk- Targi dla poddostawców

Z 2006 Lipsk- Targi dla poddostawców

Już w czerwcu, w dniach 20-22, międzynarodowy przemysł poddostawczy po raz kolejny spotka się podczas siódmej edycji Międzynarodowych Targów dla Poddostawców w Lipsku.

Z 2006 Lipsk- Targi dla poddostawców

Prawie 500 oferentów zaprezentuje swoją ofertę na  części, komponentów, modułów i usługi poddostawcze dla przemysłu motoryzacyjnego oraz przemysłu budowy maszyn i urządzeń i konstrukcji narzędzi. Około jedną trzecią wystawców stanowić będą firmy spoza Niemiec, co umożliwi odwiedzającym targi poznanie i nawiązanie kontaktów również z zagranicznymi rynków poddostawczych. Łącznie reprezentowanych będzie 20 krajów, wśród nich prawie wszystkie państwa Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Po raz pierwszy będzie można spotkać wystawców z Ukrainy i Rosji. Firmy rosyjskie reprezentowane będą przez jedną sieć kooperacyjną, skupiającą około 5.000 przedsiębiorstw poddostawczych i, jak zapowiedział prezes sieci Artem N. Kiselev, na targach Z 2006 chce ona doprowadzić do zainicjowania utworzenia kilku spółek joint-ventures. Godne uwagi prezentacje zaproponują również Słowacja, Szwajcaria, Włochy i Stany Zjednoczone.

W roku 2006 Polska została zaproszona do udziału jako gość honorowy targów: Kraj Partnerski. Podczas targów odbędzie się III. Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze z udziałem przedstawicieli polskiego rządu oraz polskich organizacji branżowych, a polskie firmy poddostawcze (15 firm) zaprezentują się w ramach Polskiego Wystąpienia Narodowego. W ramach Forum odbędzie się seminarium na temat "Rynek dostawców dla przemysłu samochodowego w Europie Centralnej" oraz Forum Eksperckie - Przemysł Maszynowy (udział w forum jest bezpłatny).
 
Natomiast w ramach giełdy kooperacyjnej "Dni Zakupów" 22 dużych odbiorców usług poddostawczych poszukiwać będzie swoich nowych dostawców, głównie w obszarze poddostaw motoryzacyjnych oraz budowy maszyn i urządzeń, jak również konstrukcji narzędzi. Wśród nich znajdują się przedsiębiorstwa, które z tejże usługi Targów Lipskich korzystać będą po raz pierwszy, jak np. przedsiębiorstwo budowy maszyn i urządzeń Amandus Kahl, firma Carcoustics International, producent samochodowych systemów nagłośnieniowych posiadający swoje filie na całym świecie, producent systemów napędowych Renk AG, czy też poddostawca motoryzacyjny Dräxlmaier. Targi Lipskie ustalają terminy spotkań w ramach giełdy do końca maja. Coraz więcej poddostawców zagranicznych, w tym z Polski, chce poprzez swój udział w "Dniach Zakupów" zdobyć nowych zleceniodawców na produkcję poddostaw. I tak np. o uczestnictwo w tejże giełdzie ubiega się wielu poddostawców z Turcji.

Obok "Dni Zakupów" do stałych już punktów programu targów "Z" należą również organizowane przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Lipsku spotkania przedsiębiorstw "CONTACT: Poddostawca - Poddostawca", które mają na celu wspieranie kooperacji między firmami poddostawczymi. W tym roku szczególnie ożywione zainteresowanie odczuwalne jest ze strony Polski i Rosji. I tak w giełdzie CONTACT weźmie udział aż 11 firm grupy SOK - drugiego pod względem wielkości przedsiębiorstwa rosyjskiej branży motoryzacyjnej, które 90% swoich dochodów uzyskuje z produkcji części samochodowych. Firmy te chcą współpracować przede wszystkim z małymi i średnimi poddostawcami dla branży motoryzacyjnej, stąd poszukiwania partnerów na targach w Lipsku.

W dniach 20-21 czerwca w ramach targów Z 2006 odbędzie się także 10. Międzynarodowy Doroczny Kongres Przemysłu Motoryzacyjnego Europy Środkowej, organizowany przez Izbę Przemysłowo-Handlową Południowo-Zachodniej Saksonii. Pierwszy dzień kongresu poświęcony będzie rynkom poddostawczym w Polsce i Rosji, ich szansom i warunkom rozwojowym. "Przemysł motoryzacyjny w fazie przemian" to motto drugiego dnia kongresu, podczas którego przedstawione zostaną prognozy rozwoju dla przemysłu motoryzacyjnego do roku 2015. W programie udział weźmie m.in. Zrzeszenie Niemieckiego Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA), którego przedstawiciele wygłoszą referat na temat trendów oraz czynników warunkujących osiągnięcie sukcesu przez poddostawców motoryzacyjnych w warunkach międzynarodowej konkurencji. Liczne wykłady poruszać będą gorące dla branży tematy, jak np. stosunki pomiędzy Original Equipment Manufacturer a podostawcami. Kolejny filar kongresu stanowić będą strategie tworzenia przewag konkurencyjnych w postaci partnerstwa bądź sieci lub stosowania nowości technicznych, jak np. paliwa alternatywne czy też innowacyjne napędy pojazdów. W tym temacie odnośnie wyzwań i perspektyw rozwojowych wypowie się Volkswagen Coaching AG.

Przeczytaj także:

Polscy poddostawcy w Lipsku (2005-07-05)

Doroczna konferencja branży motoryzacyjnej - Auto Event 2006 (2006-05-16)

Tematy w artykule: wydarzenia

Podobne wiadomości:

Doroczna konferencja branży motoryzacyjnej - Auto Event 2006

Doroczna konferencja branży motoryzacyjnej -...

Aktualności 2006-05-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando