mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Z Doblo powstanie Combo

Z Doblo powstanie Combo

W dniu wczorajszym Fiat zawarł porozumienie z Oplem, na mocy którego następna generacja małego kombivana niemieckiej marki będzie budowana na bazie nowego Fiata Doblo.

Z Doblo powstanie Combo
Nowe auto, powstałe na bazie platformy Doblo, zastąpi obecną generację Combo, którego żywot rynkowy zakończony zostanie w czwartym kwartale przyszłego roku. Nowe auto, które najprawdopodobniej zachowa jednak swoją obecną nazwę, będzie sprzedawane w salonach sprzedaży Opla i Vauxhalla w Europie, a także w niektórych państwach kontynentów amerykańskich od 2012 roku. Stylistycznie jest efektem współpracy włoskich oraz niemieckich projektantów

Tak jak jest to obecnie, nowy Opel Combo będzie dostępny w kilku wersjach - przede wszystkim dostawczej oraz osobowe. Oba modele będą produkowane w fabryce Tofas w Turcji. W obecnej fabryce w Zaragossie, gdzie wytwarzane jest Combo, obok Corsy i Merivy, w zeszłym roku powstało w sumie tylko 29.904 egzemplarzy niemieckiego kombivana. Rok wcześniej ta liczba była prawie dwukrotnie większa, a sprzedaż na zakończenie 2008 roku wyniosła 56.934 egzemplarzy.

Jeszcze pod koniec przyszłego roku powstanie pierwsza seria 6 tysięcy aut nowej generacji Combo. Łącznie władze Opla liczą, że rocznie będzie zjeżdżać z taśm montażowych nawet 250 tys. egzemplarzy tego modelu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Combo
Opel Combo
Cena podstawowa już od: 63 000 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Fiat Doblo
Fiat Doblo
Cena podstawowa już od: 52 828 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.