mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Z Fiata do Volkswagena

Z Fiata do Volkswagena

Dotychczasowy szef marek Alfa Romeo oraz Abarth a także dyrektor ds. marketingu w całej Grupie Fiata, Luca De Meo, odchodzi z włoskiego koncernu. Jego nowym pracodawcą będzie najprawdopodobniej Volkswagen.

Z Fiata do Volkswagena
41-letni De Meo przepracował w Fiacie w sumie siedem lat. Jak sam podkreśla, czuje obecnie potrzebę wkroczenia na nowe zawodowe ścieżki. Nie zdradził jednak dotychczas, gdzie będzie kontynuować swoją karierę zawodową.

O tym, iż może być to Volkswagen, informuje na swoich łamach Automotive News Europe, powołując się na źródła zbliżone do niemieckiego koncernu. De Meo ma być odpowiedzialny za działania marketingowe całej grupy Volkswagena. Nie wiadomo natomiast, czy jednocześnie będzie też odpowiedzialny za sprzedaż największego producenta europejskiego. Obecnie bowiem, 66-letni Detlef Wittig pełni funkcję dyrektora ds. sprzedaży i marketingu w Volkswagen Group.

Nieoficjalnie mówi się, iż w sporej mierze przyczyną odejścia De Meo z Fiata były różnice zdań pomiędzy nim a Sergio Marchionne, dyrektorem zarządzającym Fiata. Obaj panowie mieli inne pomysły na restrukturyzacje wszystkich marek wchodzących w skład włoskiego koncernu. Ponadto De Meo był krytykowany za to, iż znajdująca się pod jego rządami marka Alfa Romeo nie zanotowała odpowiedniej poprawy wyników.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat

Podobne wiadomości:

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Aktualności 2017-07-13

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Aktualności 2017-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.