mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Z Sadów na daleką północ

Z Sadów na daleką północ

Jednym z większych odbiorców autobusów Lions City budowanych w Sadach była Norwegia. Łącznie bramy podpoznańskiej fabryki opuściło 31 autobusów w wersji solo i 4 przegubowe. Wszystkie trafiły do AS Sporveisbussene i Nexus Trafikk AS obsługujących głównie stolicę Norwegii – Oslo.

Z Sadów na daleką północ
Autobusy zostały wyposażone w dodatkowe urządzenia ułatwiające eksploatację w trudnych warunkach zimowych. Obok zewnętrznych przyłączy sprężonego powietrza, w autobusie zamontowano podgrzewacz zbiornika paliwa oraz czterokomorowy filtr paliwa Rosho, dzięki czemu pojazdy mogą być eksploatowane nawet w temperaturze –27 stopni C. Obydwa modele wyróżniają się bardzo bogatym wyposażeniem wnętrza. W przestrzeni pasażerskiej zamontowano wysokie fotele Kiel Lite, zapewniających odpowiedni komfort podróży nawet na dalszych dystansach. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi trendami autobusy wyposażono w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej Webasto Aerosphere. W przypadku autobusów przegubowych zastosowano 2 klimatyzatory. Dla poprawy bezpieczeństwa w pojazdach zamontowano system monitoringu wnętrza niemieckiej firmy RP oraz dodatkowo kamerę cofania. Całość wyposażenie dopełnia komputer pokładowy Copilot firmy Init z funkcją satelitarnej lokalizacji GPS, współpracujący z elektronicznymi tablicami kierunkowymi Mobitec.

Autobusy wyposażono w dwunastolitrowe, leżące silniki D2866 LUH 51 o mocy 191 kW (260 KM) w przypadku autobusów dwunastometrowych oraz 228 kW (310 KM) w przypadku autobusów przegubowych, które spełniają normę czystości spalin Euro-4. Należy podkreślić, że władze Oslo kładą silny nacisk na ochronę środowiska. W chwili obecnej na ulicach norweskiej stolicy są eksploatowane wyłącznie autobusy z silnikami Euro-2 i Euro-3.

W 2005 roku na linie wyjechały pierwsze autobusy z silnikami Euro-4, o rok wcześniej niż wymagają tego przepisy unijne. Łącznie w latach 2000-2005 bramy fabryki w Sadach opuściło blisko 100 pojazdów przeznaczonych na rynek norweski.


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando