mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Z Seata do FIA

Z Seata do FIA

Jaime Puig, który był dyrektorem sportowego wydziału marki Seat od 1996 roku, już od stycznia 2007 roku obejmie fotel Prezesa Komisji Producentów FIA. Na stanowisko powołała go jednogłośnie komisja podczas posiedzeniu w Paryżu.

Z Seata do FIA

Zanim całkowicie obejmie on stery, decyzja musi zostać ratyfikowana przez Światową Radę FIA na posiedzeniu, które odbędzie się już 18 października w Barcelonie. Umożliwi to Jaime Puigowi przyjęcie nowych obowiązków, wraz z początkiem 2007 roku. Puig jak do tej pory był jednym z przedstawicieli producentów w Komisji Samochodów Turystycznych FIA od 2005 roku, zaraz obok reprezentanta BMW. W swojej karierze przez trzy lata był także przedstawicielem w Komisji Rajdowej.

Jaime Puig podsumował swoją nominację słowami: : "Chciałbym podziękować producentom za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Mam nadzieję, że będę umiał doprowadzić do zawarcia korzystnych porozumień między FIA, a producentami".

Wybór tego człowieka na stanowisko w strukturach FIA dowodzić może o jego szerokim doświadczeniu, a także osobistych kompetencjach. Po części dzięki niemu Seat mógł odnosić dobre wyniki w międzynarodowych wyścigach samochodowych. Obecnie iberyjska marka posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie zdobyte poprzez udział w rozmaitych mistrzostwach. Aktualnie Seat jest liderem klasyfikacji kierowców i producentów w mistrzostwach świata samochodów turystycznych (WTCC).

Czytaj także:

Zmiany w kierownictwie Citroen Polska oraz Seat (2006-09-08)

Zniszczona Altea - ekspertyza (2006-09-05)

Seat: Leon będzie miał "przypominacze"  (2006-08-31)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat

Podobne wiadomości:

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Aktualności 2017-07-31

Cupra - nowa submarka Seata?

Cupra - nowa submarka Seata?

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Powoli zbliża się okres wyjazdów na narty. Warto pamiętać, że w wielu krajach konieczne są winiety, uprawniające do jazdy po autostradach: w Czechach, Austrii, Szwajcarii, Czechach, na Słowacji. Podpowiadamy, gdzie kupować najtaniej winiety.