Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Z Seata do FIA

Z Seata do FIA

Jaime Puig, który był dyrektorem sportowego wydziału marki Seat od 1996 roku, już od stycznia 2007 roku obejmie fotel Prezesa Komisji Producentów FIA. Na stanowisko powołała go jednogłośnie komisja podczas posiedzeniu w Paryżu.

Z Seata do FIA

Zanim całkowicie obejmie on stery, decyzja musi zostać ratyfikowana przez Światową Radę FIA na posiedzeniu, które odbędzie się już 18 października w Barcelonie. Umożliwi to Jaime Puigowi przyjęcie nowych obowiązków, wraz z początkiem 2007 roku. Puig jak do tej pory był jednym z przedstawicieli producentów w Komisji Samochodów Turystycznych FIA od 2005 roku, zaraz obok reprezentanta BMW. W swojej karierze przez trzy lata był także przedstawicielem w Komisji Rajdowej.

Jaime Puig podsumował swoją nominację słowami: : "Chciałbym podziękować producentom za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Mam nadzieję, że będę umiał doprowadzić do zawarcia korzystnych porozumień między FIA, a producentami".

Wybór tego człowieka na stanowisko w strukturach FIA dowodzić może o jego szerokim doświadczeniu, a także osobistych kompetencjach. Po części dzięki niemu Seat mógł odnosić dobre wyniki w międzynarodowych wyścigach samochodowych. Obecnie iberyjska marka posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie zdobyte poprzez udział w rozmaitych mistrzostwach. Aktualnie Seat jest liderem klasyfikacji kierowców i producentów w mistrzostwach świata samochodów turystycznych (WTCC).

Czytaj także:

Zmiany w kierownictwie Citroen Polska oraz Seat (2006-09-08)

Zniszczona Altea - ekspertyza (2006-09-05)

Seat: Leon będzie miał "przypominacze"  (2006-08-31)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat

Podobne wiadomości:

Volkswagen naprawi dodatkowe 460 tys. silników

Volkswagen naprawi dodatkowe 460 tys....

Aktualności 2016-08-16

Seat Ateca Cupra w drodze do Paryża

Seat Ateca Cupra w drodze do Paryża

Aktualności 2016-05-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj