mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Z jednośladu w dwuślad

Z jednośladu w dwuślad

Austriacka firma KTM, specjalizująca się dotychczas w wyścigach motocyklowych, zamierza wejść z wielkim rozmachem na całkowicie nowe pole. Według zapowiedzi jej twórców, nadchodzi poważna konkurencja dla Lotusa Elise. Póki co jednak, jej imię nie jest jeszcze znane.

Z jednośladu w dwuślad

Samochód, a może po prostu dwuślad, który zamierza konkurować z dumą brytyjskiej motoryzacji został zaprojektowany przy współpracy Dallara, włoskiego specjalisty w dziedzinie wyścigów samochodowych. Model ten będzie połączeniem konstrukcji zaprojektowanych przez inne koncerny. I w ten oto sposób jego układ napędowy będzie wykorzystywał dzieło Volkswagena. Pod pokrywą silnika znajdziemy jednostkę benzynową TFSI o mocy 250 koni mechanicznych, która została poddana delikatnemu tuningowi. Nadwozie tego dwuosobowego bolidu zostało przygotowane przez austriacką firmę Kiska, która do tej pory pracowała wraz z KTM nad jego motocyklami.

Premiera samochodu odbędzie się najprawdopodobniej podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych w Genewie. Początkowy poziom produkcji tego samochodu będzie wynosił tysiąc egzemplarzy rocznie. Jak nieoficjalnie wiadomo, bliska współpraca z niemieckim Volkswagenem, ma zaowocować możliwością serwisowania samochodu na terenie ogromnej sieci dilerskiej tej marki. Jednakże cena wynosząca w przeliczeniu prawie 200 tysięcy złotych, wydaje się być mocno przesadzoną.

Czytaj także:

Volkswagen wstrzymuje prace nad GX3 (2006-07-04)

Ni to auto, ni motocykl (2006-01-09)

 

Tematy w artykule: KTM GX3

Podobne wiadomości:

KTM X-BOW GTR - znamy cenę

KTM X-BOW GTR - znamy cenę

Aktualności 2015-02-12

Nowy KTM X-Bow w przyszłym roku

Nowy KTM X-Bow w przyszłym roku

Samochody luksusowe 2012-06-11

Komentuj:

~duzy 2006-11-07

ja jak bylem maly to mialem trzyslad :-)

~eeetam 2006-11-07

jak kiedyś sie wyrąbałem na rowerze, to tez mi sie dwuślad zrobił

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.