mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Z jednośladu w dwuślad

Z jednośladu w dwuślad

Austriacka firma KTM, specjalizująca się dotychczas w wyścigach motocyklowych, zamierza wejść z wielkim rozmachem na całkowicie nowe pole. Według zapowiedzi jej twórców, nadchodzi poważna konkurencja dla Lotusa Elise. Póki co jednak, jej imię nie jest jeszcze znane.

Z jednośladu w dwuślad

Samochód, a może po prostu dwuślad, który zamierza konkurować z dumą brytyjskiej motoryzacji został zaprojektowany przy współpracy Dallara, włoskiego specjalisty w dziedzinie wyścigów samochodowych. Model ten będzie połączeniem konstrukcji zaprojektowanych przez inne koncerny. I w ten oto sposób jego układ napędowy będzie wykorzystywał dzieło Volkswagena. Pod pokrywą silnika znajdziemy jednostkę benzynową TFSI o mocy 250 koni mechanicznych, która została poddana delikatnemu tuningowi. Nadwozie tego dwuosobowego bolidu zostało przygotowane przez austriacką firmę Kiska, która do tej pory pracowała wraz z KTM nad jego motocyklami.

Premiera samochodu odbędzie się najprawdopodobniej podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych w Genewie. Początkowy poziom produkcji tego samochodu będzie wynosił tysiąc egzemplarzy rocznie. Jak nieoficjalnie wiadomo, bliska współpraca z niemieckim Volkswagenem, ma zaowocować możliwością serwisowania samochodu na terenie ogromnej sieci dilerskiej tej marki. Jednakże cena wynosząca w przeliczeniu prawie 200 tysięcy złotych, wydaje się być mocno przesadzoną.

Czytaj także:

Volkswagen wstrzymuje prace nad GX3 (2006-07-04)

Ni to auto, ni motocykl (2006-01-09)

 

Tematy w artykule: KTM GX3

Podobne wiadomości:

Nowy KTM X-Bow w przyszłym roku

Nowy KTM X-Bow w przyszłym roku

Samochody luksusowe 2012-06-11

KTM X-BOW GTR - znamy cenę

KTM X-BOW GTR - znamy cenę

Aktualności 2015-02-12

Komentuj:

~duzy 2006-11-07

ja jak bylem maly to mialem trzyslad :-)

~eeetam 2006-11-07

jak kiedyś sie wyrąbałem na rowerze, to tez mi sie dwuślad zrobił

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych
Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych
Już niebawem będzie można naładować samochód elektryczny podczas zakupów w Lidlu. Właściciel sieci supermarketów zamierza postawić darmowe ładowarki.