mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Z konsoli na prawdziwy tor

Z konsoli na prawdziwy tor

Oto do czego może doprowadzić spędzanie setek godzin pzed telewizorem i wirtualne upalanie na telewizorze. Pierwszy na świecie kierowca, który z wyścigów wirtualnych trafił na prawdziwy tor dzięki grze GranTurismo 4 i Akademii GT 2008 odnosi pierwsze zwycięstwa na prawdziwym torze.

Z konsoli na prawdziwy tor

Po intensywnym szkoleniu w ubiegłym roku, w trakcie którego Lucas Ordoñez  pobierał nauki u renomowanych kierowców, takich jak Johnny Herbert, jego pierwszy występ w europejskim wyścigu GT okazał się kolejnym pozytywnym krokiem w karierze młodego gracza, który stał się kierowcą wyścigowym.

W miniony weekend Lucas wyjechał na tor w towarzystwie rywali z długim stażem, jako partner doświadczonego kierowcy Aleksa Buncombe’a w pierwszym wyścigu europejskiej serii GT4.

Dzięki dwóm znakomitym wynikom Lucas i zespół Nissan Playstation mogą zaliczyć weekend na Silverstone do udanych, zaś dla Lucasa jest to ważny kolejny krok w prawdziwym świecie wyścigów Gran Turismo.

W pierwszym wyścigu Lucas i Alex dali znakomity pokaz jazdy, awansując z jedenastej pozycji na starcie na szóste miejsce na mecie, ale dopiero drugi wyścig zakończył się niezapomnianym wynikiem. Buncombe wystartował w podręcznikowym stylu z czwartej pozycji i objął prowadzenie jeszcze przed końcem pierwszego okrążenia. Uzyskana przewaga przepadła po interwencji samochodu bezpieczeństwa i ostrożnym zjeździe do pit stopu. Na tor wrócił Ordoñez, aby zawalczyć o drugie, trzecie lub czwarte miejsce. Po zaciekłej rywalizacji przez resztę wyścigu Ordoñez zdołał wykorzystać szansę i na ostatnich kilku zakrętach wysunął się na pozycję gwarantującą mu nieoczekiwane, ale w pełni zasłużone miejsce na podium.

Akademia GT otwarta w maju 2008 roku to międzynarodowe zawody organizowane pod patronatem marek Nissan i PlayStation®, które gromadzą entuzjastów gier z całej Europy chcących sprawdzić swoje umiejętności kierowcy wirtualnego i zdobyć szansę na start w prawdziwym wyścigu. Lucas Ordoñez to pierwszy zwycięzca Akademii GT, która okazała się wielkim sukcesem. Pozostaje tylko czekać i obserwować dalszy rozwój tego udanego przedsięwzięcia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan GT-R
Nissan GT-R
Cena podstawowa już od: 510 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie ceny

Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie...

Aktualności 2017-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech