mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Z nawigacją do pracy

Z nawigacją do pracy

Jedną z grup zawodowych, która na co dzień intensywnie korzysta z nawigacji są taksówkarze. Dziś, dzięki popularyzacji urządzeń typu Pocket PC i oprogramowaniu takiemu jak AutoMapa, możliwe stało się usprawnienie ich pracy.

Nawigacja satelitarna zdobywa uznanie  w ratownictwie medycznym, pracy kurierów i wśród taksówkarzy. System nawigacji prowadzi do celu "jak po sznurku" bez konieczności odrywania wzroku od jezdni. Dzięki możliwości precyzyjnego zaplanowania trasy od drzwi do drzwi jazda odbywa się bez konieczności ciągłego zerkania na papierową mapę.

Nawigacja pozwala również na migrację zawodowych taksówkarzy z mniejszych ośrodków do większych miast, gdzie popyt na ich usługi cały czas jest duży. Dzięki nawigacji GPS możliwe jest właściwie błyskawiczne rozpoczęcie pracy w nowym mieście bez potrzeby uciążliwego i długotrwałego "uczenia się mapy". O tym, jak skutecznie AutoMapa pomaga w pracy świadczy wypowiedź Rafała Pachowicza, który zaczął jeździć po stolicy na początku zeszłego roku:

"Przyjeżdżając do Warszawy zupełnie nie znałem miasta. Przerażała mnie jego wielkość, liczba ulic i adresów oraz potężne korki. Kolega szybko namówił mnie na zakup AutoMapy mówiąc, że ogromnie ułatwia jazdę po mieście i nie pozwala się zgubić. Szybko przekonałem się, że to prawda, bo zupełnie zapomniałem o wcześniejszej nieznajomości miasta. Teraz nawet rodowici warszawscy taksówkarze proszą mnie przez radio o pomoc w znalezieniu ulicy czy też konkretnego adresu bo wiedzą, że mam AutoMapę.”

Rosnąca z każdą aktualizacją dokładność nawigacji satelitarnych, dostępność  kompletnych i niedrogich palmtopów z wbudowanym odbiornikiem GPS czynią z nawigacji użyteczne narzędzie ułatwiające i usprawniające codzienną pracę. Nawet sceptyczni wobec tej nowinki doświadczeni taksówkarze z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i mapą całego miasta w pamięci, już po kilku dniach korzystania z tego urządzenia zmieniają zdanie. Nawigacja nie zastępuje ich znakomitego rozeznania miasta i nie zna jeszcze tak sprawnych metod omijania korków, jakie wypracowali przez lata praktyki, ale znakomicie ułatwia poruszanie się w rzadziej odwiedzanych fragmentach miasta i radykalnie przyspiesza odnajdowanie dokładnego adresu.

Komentuj:

~Krzychu 2006-06-04

a co to, artykuł sponsorowany??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.