mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Z rajdówki do bolidu?!

Z rajdówki do bolidu?!

- "Jeśli w Toro Rosso jest wolne miejsce, to jestem do dyspozycji" - te słowa pięciokrotnego rajdowego mistrza świata Sebastiena Loeba cytowane przez francuską L'Equipe wywołały ostatnio sporo zamieszania.

Z rajdówki do bolidu?!
Spekulacje na temat startu Loeba w F1 nasiliły się po informacji o zagrożonej pozycji Sebastiena Bourdaisa, który po Grand Prix Niemiec ma już definitywnie pożegnać się z ekipą Toro Rosso. Tymczasem zespół ten jest juniorskim teamem ekipy Red Bull, sponsora fabrycznego zespołu Citroena w rajdach WRC. (...)

Czy zdaniem Roberta Kubicy Loeb dałby sobie radę? - "Czemu nie!" - mówi Polak. - "Chociaż to zupełnie inne sporty. Napotkałby pewne trudności, podobnie zresztą jak każdy kierowca wyścigowy, który idzie do rajdów. Sądzę jednak, że ma wystarczająco dużo talentu do kręcenia kółkiem i z odpowiednią liczbą przejechanych kilometrów i większym doświadczeniem w F1 na pewno by sobie poradził" - powiedział nasz kierowca.

Francuz zdaje sobie jednak sprawę, że z dnia na dzień do F1 nie przejdzie. - "GP to nie to samo co rajd. Musisz przejechać 70 okrążeń, a ja nie jestem na to fizycznie przygotowany. W rajdach kierowcy muszą spełniać inne warunki niż w F1" - podkreśla. Szybko pojawiło się też oświadczenie Citroena, który zapewnił, że dopinguje swojego asa do poszerzania horyzontów, ale jeśli chodzi o F1, to Loeb musi zaczekać do końca sezonu rajdowego (25.10).

Zdenerwował się też Bourdais. - "Chce się ścigać w F1 i ma do tego prawo. Ale w ten sposób się tego nie robi" -mówił. A Loeb - dodajmy - i tak niema licencji uprawniającej do startów w F1.
Tematy w artykule: WRC Sebastien Loeb F1

Podobne wiadomości:

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Ku chwale rajdów i rajdowców

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.