mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Za dwa lata Mercedes GLK

Za dwa lata Mercedes GLK

Na koniec 2008 roku szefowie firmy Mercedes-Benz planują wprowadzenie do sprzedaży kompaktowego SUV-a, który będzie się nazywać GLK.

Za dwa lata Mercedes GLK

Mercedes GLK, który będzie pozycjonowany poniżej obecnej klasy M oraz GL (do którego ma być stylistycznie podobny), bazować będzie w dużej mierze na platformie debiutującej już za rok nowej klasy C w wersji kombi z napędem 4Matic (4x4). Mierzący ok. 4,5 m długości GLK będzie dostępny w wersji z napędem na jedną (tylną) lub obie osie.
 
Auto, według wstępnych i niepotwierdzonych jeszcze informacji, oferowane będzie z jednym czterocylindrowym (2,2 CDI/190 KM) oraz trzema sześciocylindrowymi silnikami (3,0/230 KM, 3,5/272 KM, 3,0 CDI/224 KM). Ostatnie dwie jednostki wyłącznie w wersji z napędem na obie osie. Jego cena kształtować się będzie w okolicach 40 tys. euro.
 
Klasa kompaktowych SUV-ów należy obecnie do jednego z najprężniej rozwijających się segmentów. Szczególnie niemieccy producenci, którzy obecnie mogą zaoferować jedynie BMW X3, wprowadzą do swoich ofert w ciągu najbliższych paru lat kilka interesujących propozycji. Poza Mercedesem GLK aż dwa modele przygotowuje Audi - w 2008 r. powinien pojawić się Q5, a dwa lata później jeszcze mniejszy Q3. Pod koniec tego roku w salonach Opla pojawi się Antara, a w przyszłym Ford wprowadzi model CUV, zaś Volkswagen Tiguan do tego popularnego segmentu.
 
Obecnie liderami w klasie małych aut terenowych pozostają producenci z Japonii, z którymi udanie próbują rywalizować koncerny koreańskie.
 
Czytaj także:

Mercedes Klasy (AM)G (2006-07-31)

Mercedes GL wkrótce w Europie (2006-06-19)

Nowa klasa G w Paryżu (2006-05-04)

 
 


Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando