mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Za mało biopaliwa z Unii Europejskiej

Za mało biopaliwa z Unii Europejskiej

Jak wynika z raportu firmy PricewaterhouseCoopers (PwC) analizującej m.in. rynki samochodowe w Unii Europejskiej jest za mało wytwarzanego biopaliwa. Kraje członkowskie UE jak do tej pory wyprodukowały trzy miliardy litrów proekologicznego surowca.

Za mało biopaliwa z Unii Europejskiej
Według danych zestawionych przez PwC w Europie najczęściej wytwarzane było biopaliwo do silników wysokoprężnych. Największym producentem biopaliwa w UE są Niemcy. Wspomniane trzy miliardy litrów mieszanki tradycyjnego paliwa z różnymi dodatkami roślinnymi to jednak mało w porównaniu z produkcją biopaliwa na innych kontynentach.

Największymi producentami tego alternatywnego źródła napędu do samochodów są Brazylia i Stany Zjednoczone. Oba państwa wyprodukowały już ponad 16,5 miliarda litrów biopaliwa. Około 12 miliardów litrów wytworzyły państwa azjatyckie – głównie Chiny i Indie.

Według PwC najszybciej rozwijającym się rynkiem biopaliw jest Brazylia. Główną przyczyną takiej koniunktury w największym kraju Ameryki Południowej jest przede wszystkim niewystarczająca liczba rafinerii i stacji bezynowych.

Czytaj także:

Będą (w końcu) biopaliwa!? 2006-06-23

Biodiesel z Lotosu 2006-06-06

Pierwsza bio-stacja w Anglii 2006-03-16

Kolejny zakład produkcji biopaliw 2006-03-14

Biopaliwo z Wrocławia 2006-01-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.