mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Za mało biopaliwa z Unii Europejskiej

Za mało biopaliwa z Unii Europejskiej

Jak wynika z raportu firmy PricewaterhouseCoopers (PwC) analizującej m.in. rynki samochodowe w Unii Europejskiej jest za mało wytwarzanego biopaliwa. Kraje członkowskie UE jak do tej pory wyprodukowały trzy miliardy litrów proekologicznego surowca.

Za mało biopaliwa z Unii Europejskiej
Według danych zestawionych przez PwC w Europie najczęściej wytwarzane było biopaliwo do silników wysokoprężnych. Największym producentem biopaliwa w UE są Niemcy. Wspomniane trzy miliardy litrów mieszanki tradycyjnego paliwa z różnymi dodatkami roślinnymi to jednak mało w porównaniu z produkcją biopaliwa na innych kontynentach.

Największymi producentami tego alternatywnego źródła napędu do samochodów są Brazylia i Stany Zjednoczone. Oba państwa wyprodukowały już ponad 16,5 miliarda litrów biopaliwa. Około 12 miliardów litrów wytworzyły państwa azjatyckie – głównie Chiny i Indie.

Według PwC najszybciej rozwijającym się rynkiem biopaliw jest Brazylia. Główną przyczyną takiej koniunktury w największym kraju Ameryki Południowej jest przede wszystkim niewystarczająca liczba rafinerii i stacji bezynowych.

Czytaj także:

Będą (w końcu) biopaliwa!? 2006-06-23

Biodiesel z Lotosu 2006-06-06

Pierwsza bio-stacja w Anglii 2006-03-16

Kolejny zakład produkcji biopaliw 2006-03-14

Biopaliwo z Wrocławia 2006-01-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.