mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zabrakło winiet przez opieszałość urzędników

Zabrakło winiet przez opieszałość urzędników

Właśnie zaczął obowiązywać nowy cennik opłat drogowych. Już dziś poruszanie się po drogach kosztuje transportowców nawet dwa razy więcej niż dotychczas. Nie dość, że przewoźnicy są zbulwersowani wysokością podwyżek, przez urzędniczy bałagan nie sposób już dostać winiet z nowymi stawkami - donosi RMF FM.

Zabrakło winiet przez opieszałość urzędników
Jak wiadomo, wyjazd w trasę bez ważnej winiety może skutkować wysoką karą dla przewoźnika. Ale kierowcy są bezradni. Pozostanie na parkingu oznacza stracony czas i pieniądze. Jak sami mówią, w dobie kryzysu nie mogą sobie pozwolić na utratę klientów a całą sprawą nazywają biurokratycznym skandalem. Dlatego prawdopodobnie większość z tych, dla których zabrakło winiet wyjedzie mimo to w trasę.

- W takim wypadku wyruszenie autem na szlak jest loterią. Złapią, nie złapią? Zapłacę karę? - mówi reporterowi RMF FM Tomasz Ziaja ze Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych.

Winni tego bałaganu próbują wyciszyć sprawę. Dziennikarze dotarli do urzędniczych wytycznych, które nakazują inspektorom drogowym łagodnie traktować kierowców jadących bez winiet.

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

~lobuzbodzio 2009-06-22

No jak zwykle nasz rząd wymyśli, nakarze a dalej ma nas w du... I kto za to zapłaci ??Wymyślają nowe banderle na alkochol i papierosy a te naklejone za które załacone mają tracą ważność. Złodzieje i nic więcej Rozumię że są zmiany ale jak coś sprzedali to dajcie złodzieje sprzedać ten towar a na nowej produkcji nakazujcie naklejać nowe banderole. Ale oczywiście Kowalski za to zapłaci.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes GLE – premiera
Mercedes GLE – premiera
Mercedes zaprezentował dzisiaj nową generację modelu GLE, który na rynku walczyć będzie z Audi Q7 czy BMW X5.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi