mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zafira Tourer najbardziej przyjazna środowisku

Zafira Tourer najbardziej przyjazna środowisku

Opel Zafira Tourer przystosowana do zasilania gazem ziemnym (1.6 CNG ecoFlex) została ponownie uznana przez niezależny instytut Ökotrend najbardziej przyjaznym dla środowiska minivanem.

Zafira Tourer najbardziej przyjazna środowisku
W konkursie "Auto Test Winner in Green", zorganizowanym przez instytut ekologiczny Ökotrend i czasopismo Auto Test, Opel Zafira Tourer 1.6 CNG ecoFlex został trzeci rok z rzędu uznany za najbardziej przyjazny dla środowiska samochód w segmencie minivanów. Kompaktowy, siedmiomiejscowy samochód z przestronnym wnętrzem zwycięża w swojej klasie dzięki niskoemisyjnemu i ultraekonomicznemu turbodoładowanemu silnikowi 1.6 CNG ecoFLEX. Innowacyjna czterocylindrowa jednostka napędowa firmy Opel zasilana sprężonym gazem ziemnym (CNG) emituje wyjątkowo mało zanieczyszczeń.

Zużywając zaledwie 4,7 kilograma (7,2 m3) wysokometanowego gazu ziemnego na 100 kilometrów w cyklu mieszanym, Opel Zafira Tourer 1.6 CNG ecoFLEX z silnikiem o mocy 150 KM emituje tylko 129 g CO2/km, dzięki czemu plasuje się w niemieckiej klasie efektywności energetycznej A.

Silniki CNG ecoFLEX firmy Opel są zoptymalizowane pod kątem zasilania gazem ziemnym, biogazem lub mieszanką tych paliw. Mogą one również pracować na benzynie. CNG i biogaz są znacznie tańsze od benzyny czy oleju napędowego, a w przeliczeniu na kilometr koszty zużywanego paliwa są niższe nawet w porównaniu z kosztami skroplonego gazu (LPG).

W Niemczech do roku 2018 będą obowiązywały ulgi podatkowe za używanie gazu ziemnego jako paliwa. Ulgi te wprowadzono, uznając pojazdy napędzane gazem ziemnym za bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ emitowane przez nie spaliny zawierają do 25% mniej CO2, do 80% mniej związków azotu i są całkowicie pozbawione benzolu oraz cząstek sadzy. Jeżeli 100% paliwa stanowi biogaz, ślad węglowy pojazdu jest niemal równy zeru.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Zafira
Opel Zafira
Cena podstawowa już od: 82 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

Autosan chce sprzedawać gaz

Autosan chce sprzedawać gaz

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-05

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.