mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zagrywka taktyczna Toyoty

Zagrywka taktyczna Toyoty

O pół roku przedłuży się data premiery najnowszej generacji japońskiego modelu Toyota Corolla. Jak informuje tygodnik "Autocar" przyczyną takiej decyzji jest debiut nowej wersji Hondy Civic, która jest jednym z największych konkurentów Toyoty w klasie aut kompaktowych.

Zagrywka taktyczna Toyoty

Po opublikowaniu pierwszych informacji związanych z pojawieniem się nowego Civica, w koncernie Toyoty widoczne było niemałe zaskoczenie. Honda zdecydowała się na bardziej ekstrawagancką stylistykę swojego nowego modelu i to z pewnością skłoniło Toyotę do opóźnienia terminu debiutu popularnej Corolli.

Dowiedz się więcej o marce Toyota

Ten czas Toyota wykorzysta na poprawienie designu swojego samochodu i przeprojektowanie jego elementów na bardziej zbliżone do Civica, ażeby Corolla nie wyglądała przy Hondzie jak sztywniak.

Gotowa Corolla, a być może i nie Corolla (Toyota zastanawia się nad wycofaniem tej nazwy z rynku europejskiego) najwcześniej pojawi się na początku 2007 roku. Czy dobrze wykorzysta dodatkowy okres na stworzenie stylistycznie podobnego modelu do Civica? Miejmy nadzieję, że tak się stanie, ponieważ wówczas na rynku pojawiłyby się dwie ciekawe propozycje samochodów z licznej klasy „kompaktów”.

Dowiedz się więcej o marce Honda

Z pewnością Toyocie pomoże też wcześniejszy debiut Civica (przełom 2005/2006), który pozwoli podpatrzeć inżynierom wady i zalety Hondy. Tak więc czekamy...

Czytaj także:

Ruszyła produkcja nowego Civica 2005-10-13

Futurystyczny Civic 2005-07-26

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Corolla
Toyota Corolla
Cena podstawowa już od: 69 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Corolla Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Corolla

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny

Toyota Auris Selection w polskich salonach -...

Aktualności 2017-05-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.