mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zajmą się sprawą FSO na Żeraniu?

Zajmą się sprawą FSO na Żeraniu?

Grupa posłów Klubu Parlamentarnego „Prawo i Sprawiedliwość” chce zwołania posiadzenia Komisji Gospodarki w sprawie FSO na Żeraniu.

Zajmą się sprawą FSO na Żeraniu?
- Posiedzenie komisji poświęcone będzie sprawie losów Fabryki Samochodów Osobowych Spółka Akcyjna na Żeraniu. Zakład od wielu miesięcy boryka się z problemami finansowymi i brakiem inwestora. W październiku 2010 roku w związku z zakończeniem od marca 2011 roku produkcji samochodu Chevrolet AVEO Zarząd Fabryki Samochodów Osobowych na Spółka Akcyjna podjął decyzję o zwolnieniu z 1800 zatrudnionych blisko 1700 osób. Likwidacja FSO S.A. oznacza też upadek wszystkich dwunastu powiązanych z fabryką samochodów spółek zależnych zlokalizowanych na terenie Polski. Jednocześnie, jak donosi stołeczna Gazeta Wyborcza z 31 sierpnia 2011 roku, finalizowane są działania zmierzające do tego, by część terenów upadającej spółki wydzierżawić na 10 lat firmie Damis. Firma ta przez kilkanaście lat prowadziła targowisko na Stadionie Dziesięciolecia i zamierza kontynuować swoją działalność na terenach FSO S.A. W związku z powyższym pojawia się pytanie o losy FSO S.A. Spółka, jak zapewniał Minister Gospodarki Waldemar Pawlak, miała być gotowa w każdej chwili na przyjęcie inwestora. W świetle  informacji o dzierżawie gruntów FSO S.A. zapewnienia Ministra stają się małoprawdopodobne- czytamy we wniosku KP PIS.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~rowerzysta 2011-09-08

teraz sie obudzili bo wybory idą.. hipokryci!!! a co robili przez ostatnie 3 lata i wcześniej?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.