mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zakaz, ale nie dla wszystkich

Zakaz, ale nie dla wszystkich

Jak informowalismy wcześniej, Wrocław wydał zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 18 ton w określonych godzinach. Jednak magistrat częściowo wycofał się ze swojej decyzji. Od poniedziałku 7 marca do Wrocławia nie będą mogły wjeżdżać tiry cięższe niż 18 ton, ale tylko te jadące tranzytem. Każdy, kto prowadzi budowę, firmę, czy ma list przewozowy do Wrocławia, będzie mógł wjechać do miasta. Urzednicy miejscy poinformowali o tym na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

Zakaz, ale nie dla wszystkich

Dla przypomnienia. Od poniedziałku na pięciu wjazdach do miasta staną znaki zakazujące wjazdu pojazdom cięższym niż 18 ton w określonych godzinach. Rogatek nie będzie można przekroczyć od godziny 6 do 9, od 13 do 19 oraz od 22 do 4 rano. Jednak teraz okazuje się, że zakaz nie obejmie wszystkich samochodów. Pod znakiem zakazu znajdzie się tabliczka, która będzie informowała, że nie dotyczy on aut posiadających zezwolenia. Zezwolenia wydaje wydział inżynierii miejskiej we wrocławskim magistracie. Otrzyma je każdy kto ma firmę, bazę przeładunkową lub inny cel podróży we Wrocławiu. Pozwolenia na razie wydawane są na czes określony.
Na konferencji wyjaśniono także co się stanie, jeśli w "zakazanych" godzinach auto o masie powyżej 18 ton jednak znajdzie się w mieście. Ponieważ zakaz działa tylko w konkretnym miejscu gdzie go postawiono, a więc na wjeździe, pojazd będzie mógł jeździć po Wrocławiu i opuścić miasto. Jeżeli kierowca zmieści się w dozwolonym czasie wjazdu, może bez przeszkód jechać dalej. A to oznacza, że nie będzie sytuacji, w której ciężkie tiry będą musiały szukać miejsc do parkowania w samym Wrocławiu.


Podobne wiadomości:

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

~Mat 2011-03-04

A co robi zdjęcie z pobliża krakowskiego Rynku w artykule o wrocławskich nowych przepisach?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Powoli zbliża się okres wyjazdów na narty. Warto pamiętać, że w wielu krajach konieczne są winiety, uprawniające do jazdy po autostradach: w Czechach, Austrii, Szwajcarii, Czechach, na Słowacji. Podpowiadamy, gdzie kupować najtaniej winiety.