Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zakaz jazdy w wolne dni

Zakaz jazdy w wolne dni

Minister Infrastruktury wydał rozporządzenie o ograniczeniu w wolne dni października i listopada br. ruchu pojazdów o masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Ograniczenie dotyczy dni poprzedzających oraz samych dni Święta Zmarłych i Święta Niepodległości, w których należy się liczyć ze wzmożonym ruchem na polskich drogach.

Zgodnie z ustawą (Dz.U. nr 161, poz. 1565) o okresowych ograniczeniach i zakazu ruchu niektórych pojazdów wydaną przez Ministra Infrastruktury dnia 18 sierpnia 2003 r. obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w dniach:

- 31 października i 10 listopada 2005 r. w godz. od 18:00 – 22:00
- 1 listopada i 11 listopada 2005 r. w godz. od 7:00 – 22:00

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji właśnie w tym okresie dochodzi do największej liczby wypadków na polskich drogach ze skutkiem śmiertelnym. W ostatnim roku w dniach 31 października – 1 listopada wydarzyło się łącznie 227 wypadków, w których 37 osób zginęło na miejscu, a aż 326 zostało rannych.

KGP jak co roku przeprowadzać będzie akcję „Znicz”, której celem jest częściowe zminimalizowanie wypadków i kolizji na drogach. Reszta zależy od nas samych – kierowców.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.