mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zakaz palenia w kabinie

Zakaz palenia w kabinie

Kierowcy pojazdów ciężarowych nie będą już mogli palić tytoniu w miejscach swojej pracy, a więc za "kółkiem". Nowy przepis co prawda został wprowadzony na razie tylko w Belgii i Szkocji, jednak nie wykluczone, że tym pomysłem zainteresują się pozostałe kraje Europy.

Zakaz palenia w kabinie
W Belgii zakaz palenia dotyczy kierowców, którzy zatrudnieni są u belgijskiego pracodawcy. Jak zapewnia związek transportu BGL szoferzy zza granicy będą zwolnieni z tego przepisu. W Szkocji natomiast zakaz palenia tytoniu w kabinach ciężarówek dotyczy jednych i drugich zarówno w trakcie prowadzenia pojazdu jak i w czasie przepisowego odpoczynku.

Czytaj także:

Pijani za kierownicą ciężarówki 2005-12-16

Podobne wiadomości:

Pijani za kierownicą ciężarówki

Pijani za kierownicą ciężarówki

Aktualności 2005-12-16

Komentuj:

~Grzechotnik 2006-05-12

ciekaw jestem kiedy to wprowadzą ??? 2009??

~co jeszcze? 2006-05-10

a wersję dla kierowców z bloku wschodniego. Monitoring pojadu w kazdym miejscu zlokalizuje schowane pol litra .... i za chiny nie ruszy ...

~arkady 2006-05-08

i ciekawe czego jeszcze wkrotce zabronia?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.