mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zakaz przewozu dzieci we Francji

Zakaz przewozu dzieci we Francji

W dniu 2 sierpnia br. (sobota) we Francji będzie obowiązywać zakaz przewozu dzieci środkami transportu publicznego.

Powyższy zakaz jest związany z ekstremalnie trudnymi warunkami na drogach, jakie są przewidywane na sobotę 2 sierpnia br. w związku ze szczytem wyjazdów urlopowych we Francji. W godzinach od 0:00 do 24:00 wprowadza się, na całej sieci dróg i autostrad, zakaz przewozu dzieci (1-17 lat) w środkach transportu publicznego.

Przepisy rozporządzenia stosuje się poza departamentem początkowym (wyjazdowym) oraz departamentami granicznymi. Celem wprowadzenia rozporządzenia w życie, miasto Paryż, departamenty Hauts-de-Seine, la Seine-Saint-Denis oraz Val-de-Marne będą uważane za jeden departament. Lotnisko Rossy-Charles-de-Gaulle uważa się za część departamentów: le Val-d`Osie, la Seine-Saint-denis i la Seine-et-Marne. Lotnisko Orly stanowić będzie część departamentów: le Val-de-Marne oraz l`Essone.

Dla autokarów przyjeżdżających z zagranicy, jako departament początkowy (wyjazdowy) uważa się departament, gdzie znajduje się przejście graniczne wjazdowe na terytorium Francji.

W wyjątkowych przypadkach, prefekt może podjąć decyzję o uchyleniu przepisu.
Tematy w artykule: bezpieczenstwo

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Amerykański koncern spożywczy inwestuje w nowy pomysł Elona Muska - autonomiczną ciężarówkę Tesla Semi. PepsiCo zamówiło 100 egzemplarzy, które pozwolą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw.