mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zakład Tapicerki Samochodowej wraca na rynek

Zakład Tapicerki Samochodowej wraca na rynek

Tongheung-ZTS Polska, spółka znana jako Zakład Tapicerki Samochodowej w Grójcu, związana od 1972 roku z FSO wraca na rynek. Spółka przez ostatnie 4 lata pozostawała w stanie upadłości.

Zakład Tapicerki Samochodowej wraca na rynek

"Dzięki działaniom podjętym przez syndyka, zakład ma już tylko jednego wierzyciela, czyli FSO. Pozostałe zobowiązania zostały uregulowane. Dlatego sąd mógł wydać decyzję o ukończeniu postępowania upadłościowego. Orzeczenie to uprawomocniło się 19 kwietnia 2006 roku. Zaraz potem dokonaliśmy inwentaryzacji majątku. Teraz pracujemy nad przygotowaniem bilansu otwarcia" - poinformował prezes zarządu Tongheung-ZTS Zygmunt Strubiński.

Obecnie Tongheung-ZTS Polska zatrudnia 212 osób. W zależności od potrzeb praca odbywa się na jedna lub dwie zmiany. Dziennie produkowanych jest 160 kompletów tapicerki. Plany przewidują wzrost produkcji do 280 sztuk pod koniec bieżącego roku. Za zwiększeniem wolumenu produkcji pójdzie zwiększenie zatrudnienia.

FSO rozważa także możliwość przejęcia przez grójecki zakład produkcji niektórych elementów z innych spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej FSO. Ostateczna decyzja zostanie jednak poprzedzona analizami technicznymi, ekonomicznymi oraz ustaleniami między zarządami poszczególnych spółek.

W spółce uregulowane mają zostać także sprawy certyfikatów jakościowych. Wcześniej ZTS wdrożył ISO 9002. Obecnie zarząd spółki przewiduje, że w ciągu roku zakład zdobędzie wyższy stopień certyfikatu tj. ISO TS 16949. Ponadto prowadzone będą działania innowacyjne zarówno w skali całej firmy, jak i pojedynczego stanowiska pracy.

Początki Zakładu Tapicerki Samochodowej sięgają 1952 roku. Kontakt z motoryzacją datuje się od 1964 roku, gdy została rozpoczęta kooperacja z Fabryką Samochodów Osobowych w zakresie produkcji stelaży siedzeń do wytwarzanych w FSO samochodów.

Przejęcie Zakładu nastąpiło w momencie zakupu przez FSO licencji na produkcję samochodu Fiat 125p. W 1972 roku Zakład stał się filią FSO ukierunkowaną na produkcję elementów tapicerki samochodowej. W latach 1976 - 1986 nastąpiła rozbudowa Zakładu oraz unowocześnienie parku maszynowego dla potrzeb produkcji samochodu Polonez.

W 1993 roku uruchomiona została, na bazie Poloneza, produkcja Ambulansu Sanitarnego i samochodu dostawczego Cargo, a w 1995 roku podjęto montaż Poloneza Cargo Van. Począwszy od roku 1995 Zakład w Grójcu przejął tapicerowanie siedzeń z FSO na Żeraniu. Od 1996 roku Zakład Tapicerki Samochodowej, jako Oddział Spółki DAEWOO-FSO, rozpoczął współpracę z firmami koreańskimi. Zaowocowało to nawiązaniem kontaktów z firmą TONGHEUNG. Obecnie spółka należąca do Grupy FSO związana jest z ukraińskim inwestorem Avto-ZAZ.


Przeczytaj także:

FSO - sprzedaż i produkcja w 2005 (2006-02-27)

Groclin: nie będzie zwolnień w polskich zakładach (2006-03-28)

 


Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.