mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zakłady Delphi zmienią właściciela

Zakłady Delphi zmienią właściciela

Należące do koncernu Delphi zakłady produkujące układy kierownicze i półosie w Tychach i Gliwicach już niedługo będą miały nowego właściciela. Delphi Corporation podpisała już porozumienie w sprawie sprzedaży ze spółką Steering Solutions Corporation.

Zakłady Delphi zmienią właściciela
Zawarte w USA porozumienie między Delphi Corporation i spółką Steering Solutions Corporation, będąca własnością Platinum Equity LLC, ma na celu sprzedaż działu produkującego układy kierownicze i półosie dla przemysłu motoryzacyjnego.
Jeśli Delphi jednak otrzyma inne oferty zakupu, odbędzie się aukcja i strony zainteresowane zakupem światowego działu układów kierowniczych i półosi będą mieć okazję do uczestnictwa w przetargu. Po zakończeniu procedur związanych z procesem przetargowym, końcowa rozprawa dotycząca sprzedaży spodziewana jest w lutym 2008. Ostateczna sprzedaż światowego działu układów kierowniczych Delphi oraz umowa dodatkowa z GM wymagają zatwierdzenia przez Sąd Upadłościowy w Stanach Zjednoczonych.

Sprzedaż obejmie całość biznesu, tj. fabryki, własność intelektualną, umowy z klientami i dostawcami oraz przejście wszystkich pracowników (także kadry zarządzającej) do nowej firmy. Wszystkie strony są zdecydowane dopełnić wszelkich starań, aby zmiana nie miała żadnego wpływu na klientów.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.