mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zakłady produkcyjne Fiata wyróżnione w World Class Manufacturing

Zakłady produkcyjne Fiata wyróżnione w World Class Manufacturing

Zakłady produkcyjne Grupy Fiat S.p.A. zostały wyróżnione podczas ceremonii World Class Manufacturing w Krakowie. Złoto WCM otrzymał Fiat Powertrain w Bielsku-Białej.

Zakłady produkcyjne Fiata wyróżnione w World Class Manufacturing
Nagrody przyznawane są tym zakładom produkcyjnym, które wykazały się spełnieniem wymogów World Class Manufacturing (Produkcji Klasy Światowej) co do metodologii zarządzania produkcją według najlepszych standardów światowych w zakresie bezpieczeństwa, ekologii, utrzymania ruchu, logistyki oraz kontroli jakości. Do uzyskania finalnego poziomu World Class Level prowadzi proces kwalifikacyjny złożony z trzech etapów pośrednich - status Brązowy, Srebrny i Złoty (odpowiednio: Bronze Level, Silver Level i Gold Level).

Zakładom należącym do firm-członków World Class Association przyznano łącznie 24 nagrody. Najcenniejszą, Gold Award otrzymała fabryka Fiat Powertrain w Bielsku-Białej, nagrody Silver Award odebrali przedstawiciele zakładu Fiat Group Automobiles Giambattista Vico w Pomigliano d'Arco we Włoszech oraz madryckiej fabryki IVECO. Brąz (Bronze Award) przypadł w udziale trzem zakładom Magneti Marelli (Bari, Venaria i Jihlava), fabryce Fiat Powertrain w Termoli, trzem zakładom Chryslera (Dundee, Windsor i Toledo), sześciu zakładom Fiat Industrial (czterem CNH i dwóm FPT) oraz ośmiu centrom pocztowym angielskiej Royal Mail.

W programie WCM zaangażowane są od roku 2006 niemal wszystkie zakłady produkcyjne Fiata, a 43 z nich uzyskało przynajmniej jedno wyróżnienie, co dowodzi, że działalność przemysłowa Grupy Fiat poddawana jest stałemu procesowi doskonalenia i podwyższania poziomu konkurencyjności.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.