mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zamiast mleczarni motoryzacja

Zamiast mleczarni motoryzacja

Niemiecka firma Vorwerk Autotec zgodnie z umową zawartą we wrześniu ubiegłego roku z władzami Brodnicy wybuduje kompleks produkcyjny. Nowa fabryka będzie wytwarzać części gumowe i metalowe dla przemysłu samochodowego.

Firma kosztem 1,5 mln złotych nabyła od władz miasta 10 hektarową działkę pod budowę fabryki. Nieruchomość jeszcze dwa miesiące temu była zabudowana elementami konstrukcji stalowo-betonowych po nieukończonej mleczarni. Obecnie trwają prace przygotowawcze, stare konstrukcje zostały usunięte.

Firma planuje rozbudować dział produkcji dla przemysłu samochodowego i stworzyć w Brodnicy zespół hal produkcyjnych. Zgodnie z umową rozpoczęcie budowy nastąpi nie poźniej niż 2 lata od dnia zawarcia umowy notarialnej, a zakończenie 5 lat od tej daty. Aktualnie trwają prace projektowe.

Inwestor to obecna już w Brodnicy niemiecka firma Vorwerk Autotec. Vorwerk Autotec współpracuje z największymi niemieckim firmami motoryzacyjnym.

Przeczytaj także:

Dr Schneider dla motoryzacji (2005-12-06)

Häring – dalszy rozwój (2005-12-05)

Mahle zainwestuje 160 mln PLN (2005-11-23)

Keiper Polska rośnie (2005-11-04)


Podobne wiadomości:

Mahle zainwestuje 160 mln PLN

Mahle zainwestuje 160 mln PLN

Aktualności 2005-11-23

Keiper Polska rośnie

Keiper Polska rośnie

Aktualności 2005-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.