mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zamrożony Focus

Zamrożony Focus

Podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych, które właśnie trwają w Wielkiej Brytanii, producent samochodów marki Ford zaprezentował bardzo nietypowy pojazd. Jest nim Ford Focus CC wykonany z... lodu.

Zamrożony Focus

Roland de Waard, dyrektor zarządzający brytyjskiego Forda odsłonił rzeźbę samochodu wykonanego w naturalnej skali, przy produkcji którego zużyto sześć i pół tony zamrożonej wody. Lodowy pomnik okrzyknięty został mianem najchłodniejszego samochodu targów przygotowywany był przez ponad dwa tygodnie. W projekcie udział wzięła drużyna rzeźbiarzy pracująca w olbrzymiej lodówce, która utrzymywała temperaturę -10 stopni Celsjusza.

Prace nad samochodem trwały łącznie 160 godzin, jednakże ekipy pracujące musiały pracować w 40 minutowych zmianach z powodu panującego chłodu. Dla potrzeb przedsięwzięcia sprowadzono specjalne narzędzia do cięcia lodu z Japonii oraz Ameryki Północnej, włączając w to specjalną maszynę sterowaną komputerowo. Była ona odpowiedzialna za dokończenie detalów samochodu. Rzeźba modelu Ford Focus Coupe-Cabriolet ze 120 oddzielnych bryłek lodu. Po wyrzeźbieniu, samochód został zdemontowany, po czym ponownie złożony podczas targów przy pomocy dwunastu specjalistów.

Waga lodowego pojazdu wyniosła tyle samo co pięć normalnych modeli Focus. Rzeźba, która stopniowo będzie się topić, odda ponad 6.500 litrów wody. Dla ludzi, którzy nie zdążą zobaczyć samochodu na żywo podczas targów przygotowywany będzie jeszcze model S-MAX.

Czytaj także:

Ford Focus Coupe-Cabrio (2006-02-23)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Focus
Ford Focus
Cena podstawowa już od: 64 290 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Ford Mustang - wersje specjalne

Ford Mustang - wersje specjalne

Aktualności 2016-11-30

Ford Mustang V8 GT  - dla niemieckiej policji

Ford Mustang V8 GT - dla niemieckiej policji

Samochody luksusowe 2016-11-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport