mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zanim wyruszysz w świąteczną podróż

Zanim wyruszysz w świąteczną podróż

W okresie świątecznym na polskich drogach pojawi się więcej samochodów niż zwykle. Policja apeluje o rozsądek, życzliwość, a przede wszystkim stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Dla tych, którzy zlekceważą apel, czekać liczne niespodzianki w postaci fotoradarów i nie tylko.

Zanim wyruszysz w świąteczną podróż

Policja zamierza wzmocnić nadzór nad ruchem drogowym w okresie Świąt Wielkanocnych. Funkcjonariusze będą sprawdzać przestrzeganie prędkości jazdy, trzeźwość kierowców, a także miejsca, gdzie pasy bezpieczeństwa położone są na ruchliwych drogach. W związku z rekomendacją Komisji Europejskiej, w tych dniach szczególny nacisk będzie położony na przestrzeganie ograniczeń prędkości, poprzez użycie wszystkich urządzeń do pomiarów takich jak fotoradary, wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

Policja ostrzega, że na drogach będzie tłoczno, ale nie oznacza to jednak, że nie będzie bezpiecznie. To, czy kierowcy wraz z rodzinami dotrą szczęśliwie do celu zależy w dużej mierze od nich samych. Każdego roku w czasie świąt ginie na drogach mnóstwo ludzi. Niestety, wypadki, które mają wtedy miejsce, są w większej części tzw. wypadkami "rodzinnymi". To właśnie w nich poszkodowane są całe rodziny, a także dzieci. W okresie świątecznym jest także więcej zdarzeń z udziałem osób, które mają za sobą "kilka głębszych". I mowa tutaj nie tylko o osobach, które zajmują miejsce za kierownicą. Piesi z kolei są tzw. "niechronionymi" uczestnikami ruchu drogowego. W konfrontacji z pojazdem ich szanse na przeżycie oceniane są jako znikome. Wystarczy prędkość rzędu 50km/h, aby na drodze wydarzyła się tragedia.

Policja przypomina kierowcom, że prowadząc swój samochód odpowiadają nie tylko za własne bezpieczeństwo, lecz także za życie i zdrowie swoich najbliższych. Tak więc pamiętajmy o tym wybierając się wraz z całą rodziną w świąteczną podróż.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.