mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zapowiedź Grand Prix Węgier

Zapowiedź Grand Prix Węgier

Tegoroczne i jakże historyczne dla polskich kibiców Formuły 1 Grand Prix Węgier na torze Hungaroring odbędzie się już w najbliższy weekend 6 sierpnia. W stawce 22 kierowców F1 pojawi się także Polak, Robert Kubica. Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę toru w Budapeszcie na którym wystartuje 21-letni Krakowianin.

Zapowiedź Grand Prix Węgier

Hungaroring to zdecydowanie najnudniejszy tor w kalendarzu, arena corocznych procesji od startu do mety. Charakterystyka toru niemal całkowicie uniemożliwia wyprzedzanie, stąd też szczególnie ważne są pozycje wywalczone podczas sesji kwalifikacyjnych. Ten czynnik może okazać się mocną stroną Kubicy, który w jeździe na czas radzi sobie znakomicie.

Węgierski tor jest mało używany, stąd też jego nawierzchnia nie jest „nagumowana”, a nanoszony z pobliskich pól kurz nie poprawia sytuacji. W ubiegłym sezonie tryumfował tu Kimi Raikkonen z zespołu McLaren Mercedes, a pole position wywalczył siedmiokrotny mistrz świata Michael Schumacher w Ferrari. W 1997 roku najszybszy był Jacques Villeneuve, którego teraz zastąpi właśnie Robert Kubica.

Tegoroczne Grand Prix Węgier liczyć będzie 70 okrążeń. Dystans jaki będą mięli do pokonania kierowcy w niedzielnym wyścigu wynosi 306, 663 kilometrów. Prędkości maksymalne osiągane w najszybszym fragmencie toru wynoszą około 290 km/h, a przeciążenia na zakrętach sięgają 2,8 G.

Czytaj także:

Kubica w końcu pojedzie! 2006-08-02

Tematy w artykule: F1 Formula 1

Podobne wiadomości:

Kubica w końcu pojedzie!

Kubica w końcu pojedzie!

Aktualności 2006-08-02

Komentuj:

~adamax_tychy 2006-08-04

No to Robert ma szansę "zdobyć" punkty już w sobotę. Wiadomo, że lubi wykręcać dobre czasy, a w niedziele będzie musiał się "tylko" bronić. RObert - jestem z tobą! Super będzie, jak TV zacznie pokazywać sporty motorowe, może w końcu się coś i w Polsce ruszy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.