mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zapowiedź I rundy WSMP i DSMP

Zapowiedź I rundy WSMP i DSMP

Po zimowej przerwie najszybsi kierowcy wyścigowi w Polsce wracają na tory. W najbliższy weekend na obiekcie w Poznaniu zostanie rozegrana pierwsza runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Zapowiedź  I rundy WSMP i DSMP
W zawodach wystartują dwie załogi zespołu Lukas Motorsport dysponujące samochodami Porsche 997 GT3 Cup. Będzie to pierwsza oficjalna prezentacja barw tego teamu, który uważany jest za jednego z faworytów tegorocznego sezonu. W pierwszym aucie ujrzymy Adam Kornackiego oraz Mariusza Miękosia. Drugim pojadą Stefan Biliński oraz Teodor Myszkowski. Tym razem w inauguracyjnych zawodach nie ujrzymy piątego reprezentanta zespołu – Roberta Lukasa. W tym samym terminie będzie on rywalizował w drugiej eliminacji niemieckiej serii Porsche Carrera Cup, która odbędzie się na torze w Oschersleben.

Pierwsze zawody w tym sezonie powinny rozstrzygnąć, kto tak naprawdę oprócz zawodników Lukas Motorsport będzie liczył się w walce o tytuły w rywalizacji długodystansowej. Przypomnijmy, iż w zeszłym sezonie tytuł Mistrza Polski w DSMP przypadł załodze Robert Lukas/Maciej Marcinkiewicz.

Dwudniowe zawody rozpoczną się w piątek od treningów wolnych. Na sobotę organizatorzy zaplanowali rozegranie kwalifikacji oraz wyścigów. Czasówka, która zadecyduje o podziale pól startowych odbędzie się o godzinie 9.20. Z kolei trzygodzinne zmagania mają wystartować punktualnie o 14.00.

Charakterystyja Toru Poznań:
Długość: 4083 m
Szerokość: 12,00 m
Zakręty: 14 (prawe 9, lewe 5)
Odcinki proste: 11
Najdłuższa prosta: 587,00 m P
Pojemność toru: 35 samochodów

Podobne wiadomości:

Hannawald szybszy od Dudka

Hannawald szybszy od Dudka

Aktualności 2014-08-11

Jerzy Dudek szybszy od Nissana 370Z Nismo

Jerzy Dudek szybszy od Nissana 370Z Nismo

Aktualności 2014-09-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.