mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zapowiedź nowego MINI

Zapowiedź nowego MINI

Dla osób zainteresowanych losami studium koncepcyjnego o nazwie MINI Traveller mamy dobrą i złą wiadomość. Pierwsza mówi o tym, że władze koncernu potwierdziły informację, że samochód wejdzie do produkcji. Natomiast druga informuje o tym, że na nowy model trzeba będzie poczekać jeszcze parę lat.

Zapowiedź nowego MINI

Przynajmniej dwa lata miną zanim nowy samochód z projektu koncepcyjnego przedstawianego od targów w Tokio, aż po Detroit, przerodzi się w pełnowymiarowy model produkcyjny. Władze koncernu poinformowały jak na razie o tym, że nowe auto zostanie wyposażone w dużo większy rozstaw osi. Tak więc będzie się można spodziewać bardziej obszernego i funkcjonalnego wnętrza, które pozwoli na przemieszczanie się przynajmniej dwóch osób z tyłu, zamiast dwóch większych reklamówek z zakupami, jak to miało miejsce w dotychczasowych samochodach tej marki.

Nie wiadomo jeszcze do końca w jaki sposób rozwiązano problem z dostępem do tylnego rzędu foteli. Najprawdopodobniej w nowym aucie zostanie wykorzystany pomysł z konkurencyjnego modelu Mazda RX-8, polegający na wstawieniu drugiej pary drzwi otwieranych w odwrotnym kierunku do przednich. W dotychczasowych modelach przyłapanych w sporym kamuflażu podczas testów widać było, że umieszczone zostały dwie pary drzwi.

Szefostwo koncernu zapowiedziało już oficjalnie, że nadchodzący model będzie kontynuatorem produkowanych niegdyś modeli Traveller oraz Clubman. Jeśli chodzi o pierwszą nazwę, to na pewno nie zostanie ona wykorzystana, gdyż producent nie posiada do niej praw, dlatego też wielce prawdopodobnym jest, że nadchodząca nowość zostanie ochrzczona jako MINI Clubman.

Czytaj także:

Kłopotliwy podróżnik (2006-05-08)

MINI Traveller: Rajdowy kompan (2006-02-21)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Clubman
MINI Clubman
Cena podstawowa już od: 96 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr.
Peugeot Traveller
Peugeot Traveller
Cena podstawowa już od: 134 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

MINI Clubman ALL4 - nowy napęd

MINI Clubman ALL4 - nowy napęd

Aktualności 2016-01-20

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Aktualności 2016-10-21

Komentuj:

~Cytryniarz 2006-11-17

Mini Kombi zwane Traveller jak najbardziej mi się podoba.Van...nie najlepszy omysł.

~Podpis: 2006-11-16

mini kombi ma dość długą tradycje (jeszcze z czasów "starego" mini) - żeby było czym wozić wózek do golfa ;) SUV i van? nie to zostawiamy dla kierowców bez wyobraźni :)))

~niezadowolony 2006-11-16

nieeee, tylko nie mini kombi, teraz tylko czekac na vana i Suva mini

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando