mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zapowiedź nowej serii Volvo FH

Zapowiedź nowej serii Volvo FH

Latem 2008 r. Volvo Trucks zaprezentuje w Europie nową generację samochodów ciężarowych o dużej ładowności. Daleko idące udoskonalenia są obecnie wprowadzane zarówno w Volvo FH, najlepiej sprzedającym się modelu Volvo w segmencie pojazdów długodystansowych, jak i we flagowym Volvo FH16.

Zapowiedź nowej serii Volvo FH
"Obecnie istnieje bardzo duży popyt na nasze samochody ciężarowe, co powoduje wyjątkowe wydłużenie terminów dostaw" – mówi Claes Nilsson, Prezes Europe Division w Volvo Trucks. "Dlatego chcemy dać naszym klientom możliwość wcześniejszego składania zamówień na nową gamę produktów, które będą dostępne od jesieni przyszłego roku."

Co więc Volvo proponuje klientom? Na tym etapie firma nie może oczywiście ujawnić wszystkich szczegółów. Jednak na pewno zakres zmian obejmie całkowicie przeprojektowane wnętrze kabiny. Nowy projekt powstał w oparciu o wyniki szczegółowych analiz wszystkich potrzeb, jakie kierowca może mieć, zarówno w trakcie jazdy, jak i podczas postoju. Kierowca musi mieć mozliwość efektywnej pracy i wygodnego wypoczynku.

Deska rozdzielcza również otrzymała nowy kształt, dzięki czemu zajmuje mniej cennego miejsca. Z tego samego powodu dźwignie wybieraków skrzyń biegów I-Shift i Powertronic zostały nieco odsunięte od fotela kierowcy.Nowa kabina oferuje znacznie wyższy poziom komfortu, szczególnie w zakresie możliwości relaksu i wypoczynku. Jednym z nowych elementów jest szersza leżanka z regulowanym podgłówkiem. Ponadto, leżanka jest umieszczona wyżej, dzięki czemu siedzi się na niej wygodniej. Kolejnym elementem jest fotel pasażera, który można obrócić o 90 stopni i odchylić o 15 stopni. W kabinie zainstalowano również system audio dużej mocy, pozwalający za pośrednictwem gniazd USB i AUX na podłączanie urządzeń, takich jak odtwarzacz MP3 i odbiornik telewizyjny.

Jednym z najważniejszych kierunków działań Volvo na rzecz bezpieczeństwa jest poprawa widoczności we wszystkich warunkach. Dlatego oferujemy czujniki deszczu sterujące pracą wycieraczek przedniej szyby. Czujniki te monitorują występowanie opadów i ich natężenie, a następnie uruchamiają wycieraczki i dostosowują tempo ich pracy do panujących warunków. W Volvo FH po raz pierwszy zastosowano dodatkowe reflektory doświetlające, zapewniające lepszą widoczność podczas skrętu lub pokonywania zakrętów. Więcej nowych elementów bezpieczeństwa zostanie pokazanych latem przyszłego roku, podczas oficjalnej premiery nowych pojazdów.

Większość innowacji wprowadzonych w Volvo FH będzie można znaleźć także w Volvo FH16. Jednak oczywiste jest, że tak prestiżowy pojazd jak FH16 ma również wiele wyjątkowych, indywidualnych cech.

Nowe pojazdy Volvo FH i Volvo FH16, będzie można zamawiać na rynku europejskim począwszy od połowy grudnia 2007 r. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na jesień 2008 r.
Tematy w artykule: Volvo Trucks Volvo FH Volvo FH16

Podobne wiadomości:

Widoczność 360 stopni w ciężarowych Volvo

Widoczność 360 stopni w ciężarowych Volvo

Ciężarówki i Autobusy 2014-10-08

Volvo na metan

Volvo na metan

Ciężarówki i Autobusy 2014-08-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.