mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zapraszamy na targi w Paryżu

Zapraszamy na targi w Paryżu

Salon samochodowy w Paryżu, jedna z największych tego typu imprez motoryzacyjnych na świecie, właśnie został oficjalnie rozpoczęty. Po dwóch dniach prasowych otwarte zostały bramy hal wystawowych dla zwiedzających. A na stoiskach ponad 100 nowości z całego motoryzacyjnego świata

Zapraszamy na targi w Paryżu
Po raz pierwszy do stolicy Francji wystawcy oraz miłośnicy motoryzacji zjechali się na wspólną imprezę w 1898 r. Pomysłodawcą targów był Albert de Dion, jeden z pionierów francuskiego przemysłu motoryzacyjnego. Od początku lat pięćdziesiątych paryskie targi odbywają się w cyklu dwuletnim, w lata parzyste, na przemian z wystawą IAA we Frankfurcie. Tegoroczna edycja jest też jedenastą pod nazwą Mondial de l'Automobile. Wcześniej, do 1986 r. targi w Paryżu nosiły nazwę Salon de l'Auto.

Jak zapowiadają organizatorzy wystawy, poza 100 światowymi premierami, w halach wystawionych zostanie kilkaset innych modeli zaprezentowanych przez 306 wystawców z 20 krajów. Po raz kolejny organizatorzy targów liczą z pewnością na pokonanie bariery 1,5 mln widzów, którzy pojawią się w halach wystawowych. Jak do tej pory sztuka ta jeszcze się nie udała - dwa lata temu wystawę w Paryżu odwiedziło łącznie 1,43 mln osób.


Jakie nowości czekają w tym roku zwiedzających? Przede wszystkim interesujące powinny być takie premiery jak Volkswagen Passat, Ford Focus czy Peugeot 508. Oczywiście nie brakuje sporej grupy aut koncepcyjnych, które wprawdzie nie trafią nigdy do seryjnej produkcji w zaprezentowanej postaci, ale stanowią zapowiedź zmian technologiczno-stylistycznych. No i oczywiście, co już się staje normą wielkich wystaw samochodowych, cała masa ekologicznych modeli. Elektrycznych, hybrydowych oraz specjalnych wersji przystosowanych do jak najmniejszego spalania oraz emisji zanieczyszczeń.

Hale wystawowe dla szerokiej publiczności będą otwarte od dziś aż do niedzieli 17 października, codziennie od godziny 10 do 20 (w czwartki do 22). Ceny biletów wynoszą 12 euro dla osób dorosłych oraz 6 euro ulgowe. Wstęp dla dzieci poniżej 10 lat jest darmowy, zaś grupy ponad 15-osobowe płacą 10 euro za osobę.
Tematy w artykule: nowosci rynkowe targi w Paryżu

Podobne wiadomości:

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Premiery 2016-10-03

Lexus UX Concept - nietuzinkowe wnętrze

Lexus UX Concept - nietuzinkowe wnętrze

Aktualności 2016-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem
Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem
Od dzisiaj kierowcy mogą korzystać z obu nitek estakady katowickiej w Poznaniu. Drogowcy zapowiedzieli otwarcie południowej części przebudowanego obiektu.