mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zaprojektuj Mazdę

Zaprojektuj Mazdę

Rozpoczął się konkurs designerski Zoom-Zoom Mazda Design. Udział w konkursie mogą wziąć zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Celem jest zaprojektowanie elementu użytkowego do samochodu i/lub wymarzonego samochodu. Prace konkursowe można składać do 7 czerwca br.

Zaprojektuj Mazdę
Wraz z konkursem rusza dedykowana strona internetowa, na której można zapoznać się z zasadami konkursu, poznać jury, a także znaleźć inspirację do stworzenia swojego projektu. Dla osób, które nigdy wcześniej nie projektowały, na stronie konkursowej umieszczone zostało ABC projektowania
zaproponowane przez głównego jurora konkursu.

Konkurs Zoom-Zoom Mazda Design to otwarty, ogólnopolski konkurs designerski dla osób, które ukończyły 18 lat. Prace konkursowe można składać na stronie internetowej do 7 czerwca br. Każdy uczestnik może złożyć prace w obu kategoriach: element wyposażenia samochodu i samochód.

- Wymyślanie nowych przedmiotów użytkowych może być świetną zabawą i ciekawym kreatywnym zadaniem. Mamy kilku wybitnych polskich designerów znanych na całym świecie, może odkryjemy kolejny talent - mówi Krzysztof Bielski z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, patrona konkursu.

W odkrywaniu ukrytych talentów pomoże Janusz Kaniewski, niezależny car designer, przewodniczący jury, który będzie oceniał prace, a także przyznawał nagrodę Grand Prix: wyjazd na warsztaty Mazda Design oraz minimum miesięczny staż w swojej pracowni projektowej.

- Będziemy oceniać przede wszystkim indywidualne podejście i pomysł. Weźmiemy także pod uwagę oryginalność i innowacyjność, przydatność i użyteczność oraz estetykę i realność wdrożenia
- mówi Janusz Kaniewski, niezależny car designer. - To niespotykany projekt. Wyjątkowa szansa dla osób, które projektują tylko do szuflady lub jeszcze nigdy nie odważyły się przelać swoich pomysłów na papier. To także szansa i wyzwanie dla młodych projektantów.

Nagrody w konkursie, podobnie jak i sam konkurs Zoom-Zoom Mazda Design, mają motywować, inspirować i rozwijać kreatywność. Dlatego też, nagrodą Grand Prix jest wyjazd na warsztaty Mazda Design – międzynarodowe warsztaty designu samochodowego, odbywające się z udziałem projektantów Mazdy oraz staż w pracowni Janusza Kaniewskiego. Ponadto, 6 finalistów konkursu – po trzech z każdej kategorii, weźmie udział w warsztatach kreatywności na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie pod okiem miłośnika warsztatów slow work – Janusza Kaniewskiego, będą uczyć się czerpać inspiracje z otoczenia i przekładać swoje pomysły na papier czy ekran komputera.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda konkurs design

Podobne wiadomości:

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~gorgo 2010-06-28

i jak wrażenia po ogłoszeniu wyników? mysleliście że wygra akurat projekt diuka czy jakis inny? :)

~qwerek 2010-06-24

niemawem na stronie konkursu pojawia sie wyniki, ale konkursowa galerie w komplecie mozna podziwiac. niektre prace na prawde swietne.

~olek 2010-05-18

zaglosujcie jak mozecie na ta prace 130 na mazdadesign.pl ! mysle, ze sie moze spodobac i byc bardzo uzyteczna!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.