Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zarabiasz trzy razy mniej, albo nie masz pracy!!!

Zarabiasz trzy razy mniej, albo nie masz pracy!!!

Delphi zaproponowało swoim 25 tysiącom pracowników należącym do związku zawodowego UAW (The International Union, United Automobile, Aerospace and Agricultural Implement Workers of America) obniżkę płac z 27 do 9,50 dolara za godzinę.

W przeciwnym wypadku koncern będzie zmuszony zgłosić do Amerykańskiego Sądu ds. Bankructwa w Nowym Jorku rozwiązanie umów o pracę.

 

Dostawca części wymaga również by pracowniczy bank zaprzestał wypłaty wynagrodzeń czterem tysiącom pracowników nieczynnych. Ponadto cięcia dotyczyć będą opieki zdrowotnej i funduszy wakacyjnych. Firma nie chce sprzedaży, zamykania czy łączenia ani jednego z 45 zakładów produkcyjnych i centrów zaopatrzeniowych. Delphi planuje zamrozić wynagrodzenia pracowników na zlecenie.

 

Reakcja związku jest łatwa do przewidzenia: „Żaden z liderów ani członków UAW nie zgodzi się na tak niedorzeczną propozycje!” Szef UAW Ron Gettelfinger w ostatni piątek powiedział, że to „totalny brak troski” o pracowników i ich rodziny.

 

Delphi nie widzi innego rozwiązania, by wyjść z impasu i uratować firmę od ostatecznego upadku.

 

Czytaj także:

Kryzys w Delphi przyczyną kłopotów w GM

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Hilux Evo - bestia gotowa na Rajd Dakar 2017
Toyota Hilux Evo - bestia gotowa na Rajd Dakar 2017
Toyota South Africa Motors i Toyota Gazoo Racing South Africa przedstawiają potwora, który powalczy o zwycięstwo w styczniowym Rajdzie Dakar 2017. Toyota Hilux Evo wyróżnia się m.in. siłą napędową kierową tylko na oś tylną.