mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zareklamuj ekojazdę!

Zareklamuj ekojazdę!

W ramach ogólnopolskiej akcji "Akademia Ekojazdy: ekojazda – ale jazda!" ruszył konkurs na plakat i spot TV reklamujący ekojazdę! Prace konkursowe można przesyłać do 15 kwietnia 2011 r.

Zareklamuj ekojazdę!
Kampania informacyjno-promocyjna "Akademia Ekojazdy: ekojazda – ale jazda!" ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na ekologiczne aspekty motoryzacji. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa.  

Coraz większa liczba samochodów przemierzających ulice polskich miast oraz związane z tym korki – to symptom naszych czasów. Z roku na rok wzrasta emisja zanieczyszczeń, mieszkańcom coraz bardziej dokucza hałaśliwy transport. Jak wpłynąć na zmniejszenie skali tych negatywnych zjawisk poprzez codzienną praktykę  użytkowników dróg? Kampania ma  zainspirować do szukania odpowiedzi na to pytanie.


Niezwykle istotna jest świadomość oraz nastawienie do problemu samych kierowców i to oni są głównymi adresatami przedsięwzięcia. Dlatego właśnie zadaniem, przed jakim stoją uczestnicy konkursu, jest przygotowanie projektu plakatu oraz nakręcenie spotu TV promującego ekologiczny styl jazdy. Zwycięskie prace będą wykorzystane w kampanii na nośnikach outdooru, w telewizji i Internecie. Laureaci zostaną także nagrodzeni laptopami, urządzeniami do nowoczesnej nawigacji samochodowej oraz kursami ekologicznej i bezpiecznej jazdy. Najciekawsze prace można będzie oglądać również na wystawie w Miasteczku Ekojazdy, podczas planowanego w Warszawie czerwcowego happeningu.

- Chcemy przekonać kierowców, że warto pamiętać o prostych regułach i trickach, których codzienne stosowanie zmniejszy negatywny wpływ ich pojazdów na środowisko. Ideę i zasady ekologicznej jazdy należy zaszczepić także w tych, którzy  dopiero w przyszłości zasiądą za kierownicą. Wyposażeni w taką wiedzę będą mogli od początku wyrabiać w sobie nawyki eko-kierowcy. Mamy nadzieję rozpocząć erę ekologicznej i jednocześnie bardziej ekonomicznej jazdy! – mówi Małgorzata Konkol, koordynator projektu (UNEP/GRID Warszawa).

Regulamin i szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.Akademiaekojazdy.pl. mojeauto.pl jest patronem medialnym tej kampanii.

Podobne wiadomości:

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.