mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zarządzanie pomysłami

Zarządzanie pomysłami

Ideenmanagement czyli zarządzanie pomysłami funkcjonuje w polkowickim zakładzie Volkswagen Motor Polska od początku istnienia fabryki. Ilość pomysłów racjonalizatorskich zgłaszanych przez pracowników zwiększa się co roku. Wynik - statystyczny pracownik zredukował koszty produkcji silników o ponad 110 Euro!

Zarządzanie pomysłami

Składane wnioski to wymierne korzyści dla zakładu. Najbardziej kreatywny obszar w polkowickim zakładzie to produkcja, gdzie składane jest 80% wszystkich wniosków.

W 2005 roku statystyczny pracownik Volkswagena w Polkowicach złożył 1,4 wniosku. W sumie Volkswagen Motor Polska wypłacił 190 tys. zł pracownikom, którzy zgłosili najlepsze pomysły racjonalizatorskie.

Volkswagen Motor Polska Sp. z o. o. jest w 100% własnością Volkswagen AG. Utworzona w maju 1998 roku spółka produkcję rozpoczęła we wrześniu 1999. Inwestycje związane z budową fabryki zamknęły się kwotą 120 milionów Euro. Kosztem kolejnych 120 milionów rozbudowano halę i zakupiono maszyny do uruchomionej w roku 2002 obróbki mechanicznej. Maksymalna roczna wydajność produkcyjna VW MP to ponad 600.000 silników. Spektrum produkcji obejmuje obok montażu kompletnego motoru, także obróbkę mechaniczną komponentów.

Przeczytaj także:

Volkswagen - polkowicki silnik (2005-10-12)

Silniki - polska specjalność (2006-01-24)

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.