mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zastrzyk gotówki na produkcję Nissana Leafa

Zastrzyk gotówki na produkcję Nissana Leafa

Europejski Bank Inwestycyjny udzieli 220 mln euro kredytu na uruchomienie produkcji Nissana Leaf oraz zaawansowanych akumulatorów litowo-jonowych w Sunderland.

Zastrzyk gotówki na produkcję Nissana Leafa
Pieniądze pozyskane z EBI sprawią, że od 2013 roku W Sunderland rozpocznie się produkcja Leafa. Początkowo rocznie z taśm produkcyjnych ma zjeżdżać około 50 000 egzemplarzy rocznie. EBI pomoże sfinansować nową fabrykę produkującą akumulatory litowo-jonowe do pojazdów elektrycznych. Nissan w produkcję Leafa i fabrykę akumulatorów zainwestuje 468,2 mln euro. Inwestycja zostanie wsparta również 20,7 mln funtów z brytyjskiego rządowego programu "Gran for Business Investment".

„Nowa inwestycja Nissana związana z uruchomieniem produkcji modelu LEAF to dowód, że pojazdy elektryczne stają się wreszcie komercyjnym produktem, a nie tylko koncepcją będącą efektem intensywnych prac badawczych. Europejski Bank Inwestycyjny jest zdecydowany wspierać konkurencyjne technologie wykorzystywane w pojazdach elektrycznych i akumulatorach, które mogą przyczynić się do poprawy czystości powietrza i ograniczenia niekorzystnych zmian klimatu", powiedział Simon Brooks, wiceprezes EBI w Zjednoczonym Królestwie.

Trevor Mann, Starszy Wiceprezes ds. Produkcji w europejskim oddziale Nissana powiedział: „Nissan LEAF już zapisał się w historii jako pierwszy na świecie, oferowany w przystępnej cenie i na masową skalę w pełni elektryczny samochód. Z niecierpliwością czekamy na uruchomienie produkcji akumulatorów i modelu LEAF w zakładach w Sunderland na potrzeby europejskiego rynku. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za wsparcie Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który podziela naszą wizję i zaangażowanie we wdrażanie zeroemisyjnych środków transportu".

Początek uruchomienia produkcji akumulatorów w zakładach Sunderland jest planowany na początek roku 2012.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Leaf
Nissan Leaf
Cena podstawowa już od: 128 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan Leaf Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan Leaf

Podobne wiadomości:

Monster Juke już powstaje

auto motor i sport 0000-00-00

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross