mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zatankujesz, zjesz i odpoczniesz na A1

Zatankujesz, zjesz i odpoczniesz na A1

W przyszłym tygodniu kierowcy będą mogli na nowo otwartym odcinku A1 pomiędzy Grudziądzem a Toruniem skorzystać z pierwszych Miejsc Obsługi Podróżnych otwartych przez LOTOS. Łącznie koncern będzie operował dziewięcioma takimi MOP-ami w Polsce.

Zatankujesz, zjesz i odpoczniesz na A1
Oba Miejsca Obsługi Podróżnych są położone na 107 km autostrady licząc od węzła Rusocin. Spółka LOTOS Paliwa oczekuje na decyzję administracyjną dot. uruchomienia stacji, którą ma wydać Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Zaraz po tym zostaną uruchomione stacje po obu stronach. "W połowie przyszłego roku nastąpi uruchomienie restauracji, a w perspektywie następnych kilku lat na MOP Malankowo Zachód pojawi się również hotel. Gdy to nastąpi MOP będzie placówką trzeciej, najwyższej kategorii" – wymienia Robert Łaniewski, pełnomocnik zarządu ds. projektów strategicznych w LOTOS Paliwa.

Każda ze stacji będzie wyposażona w 6 stanowisk do tankowania pojazdów osobowych i dwa stanowiska do pojazdów ciężarowych. TIRy będą mogły korzystać z instalacji dystrybucji AdBlue. MOP Malankowo jest wyposażone w parkingi dla pojazdów osobowych, ciężarowych oraz autokarów. Budowa zajęła 15 tygodnia a proces projektowania z uzyskaniem pozwolenia na budowę trwał ok. 8 miesięcy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.