mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zatopione Mazdy na sprzedaż

Zatopione Mazdy na sprzedaż

Północnoamerykański oddział producenta samochodów marki Mazda poinformował, że auta, które pod koniec lipca podtopiły się wraz ze statkiem frachtowym 'Cougar Ace' w pobliżu Alaski nie będą sprzedawane jako nowe.

Zatopione Mazdy na sprzedaż

Jim O`Sullivan, prezydent oraz dyrektor zarządzający oddziału poinformował, że póki co nie są znane pełne rozmiary zniszczeń do jakich doszło w samochodach, które przebywały na pokładzie. Dodał następnie, że żaden z tych pojazdów nie zostanie sprzedany jako nowy. W przypadku samochodów, które nie zostały uszkodzone bądź też będzie możliwa ich naprawa, zostaną wystawione do sprzedaży jako samochody używane w sieci dilerskiej Mazdy obejmującej Stany Zjednoczone oraz Kanadę. Jeśli chodzi o samochody, które zostały uszkodzone, to producent po zdiagnozowaniu usterek, będzie je naprawiać.
 
Władze koncernu postanowiły umieścić na swoich stronach internetowych listę numerów identyfikacyjnych samochodów (VIN), które uczestniczyły w morskim wypadku. Jest to krok w kierunku utrudnienia sprzedaży samochodu ze statusem nowego, a także wykluczenia niepewności klienta kupującego jeden z nowych modeli Mazdy. Na promie około 60 procent ładunku całkowitego stanowiły modele Mazdy3, natomiast w 30 procentach zawierały się jeszcze modele CX-7. Reszta samochodów to różne modele z zestawienia tej marki. Miały one dotrzeć do portów w Vancouver, Tacoma oraz Hueneme.

Przez ostatnie dni statek holowany był do portu w Portland, gdzie powinien był już wczoraj dotrzeć. Dopiero do zacumowaniu, cały ładunek zostanie rozładowany, a następnie oceniony pod względem strat.

Czytaj także:

Nowości Mazdy w Paryżu (2006-09-08)

Mazda: Utonęło 4700 aut (2006-07-31)

Wodorowa Mazda RX-8 (2006-08-24)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda zatopnione statek

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~kubus 2006-09-13

ano, ale takie popowodziowe autko jest pewno w wiele lepszym stanie technicznym niz niejedno sprzedawane u nas z bardzo dobrym stanie

~mielizna 2006-09-13

Niech przywioza je do Polski. U nas takie popowodziowe autka co zostaly sciagniete z Niemiec dobrze sie sprzedaja.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.