mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zatopione Mazdy na sprzedaż

Zatopione Mazdy na sprzedaż

Północnoamerykański oddział producenta samochodów marki Mazda poinformował, że auta, które pod koniec lipca podtopiły się wraz ze statkiem frachtowym 'Cougar Ace' w pobliżu Alaski nie będą sprzedawane jako nowe.

Zatopione Mazdy na sprzedaż

Jim O`Sullivan, prezydent oraz dyrektor zarządzający oddziału poinformował, że póki co nie są znane pełne rozmiary zniszczeń do jakich doszło w samochodach, które przebywały na pokładzie. Dodał następnie, że żaden z tych pojazdów nie zostanie sprzedany jako nowy. W przypadku samochodów, które nie zostały uszkodzone bądź też będzie możliwa ich naprawa, zostaną wystawione do sprzedaży jako samochody używane w sieci dilerskiej Mazdy obejmującej Stany Zjednoczone oraz Kanadę. Jeśli chodzi o samochody, które zostały uszkodzone, to producent po zdiagnozowaniu usterek, będzie je naprawiać.
 
Władze koncernu postanowiły umieścić na swoich stronach internetowych listę numerów identyfikacyjnych samochodów (VIN), które uczestniczyły w morskim wypadku. Jest to krok w kierunku utrudnienia sprzedaży samochodu ze statusem nowego, a także wykluczenia niepewności klienta kupującego jeden z nowych modeli Mazdy. Na promie około 60 procent ładunku całkowitego stanowiły modele Mazdy3, natomiast w 30 procentach zawierały się jeszcze modele CX-7. Reszta samochodów to różne modele z zestawienia tej marki. Miały one dotrzeć do portów w Vancouver, Tacoma oraz Hueneme.

Przez ostatnie dni statek holowany był do portu w Portland, gdzie powinien był już wczoraj dotrzeć. Dopiero do zacumowaniu, cały ładunek zostanie rozładowany, a następnie oceniony pod względem strat.

Czytaj także:

Nowości Mazdy w Paryżu (2006-09-08)

Mazda: Utonęło 4700 aut (2006-07-31)

Wodorowa Mazda RX-8 (2006-08-24)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda zatopnione statek

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

~kubus 2006-09-13

ano, ale takie popowodziowe autko jest pewno w wiele lepszym stanie technicznym niz niejedno sprzedawane u nas z bardzo dobrym stanie

~mielizna 2006-09-13

Niech przywioza je do Polski. U nas takie popowodziowe autka co zostaly sciagniete z Niemiec dobrze sie sprzedaja.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.