mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zatrudnienie będzie rosło

Zatrudnienie będzie rosło

29% badanych firm przyznało, że w nadchodzącym półroczu będzie zwiększać zatrudnienie. Jest to wzrost o 3 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego kwartału, a zarazem najwyższe wskazanie w blisko pięcioletniej historii badania - tak wynika z raportu z 23. edycji sondażu Instytutu Badawczego Randstad i TNS Polska.

Zatrudnienie będzie rosło
- Rekordowy odsetek pracodawców planujących w najbliższym czasie zatrudnienie nowych osób to najlepszy dowód na to, że firmy czują poprawę sytuacji gospodarczej. Tworzenie nowych miejsc pracy oznacza, że przedsiębiorstwa mają długofalowe wizje rozwoju. Optymizm widać również wśród inwestorów PAIiIZ. Agencja obsługuje aktualnie 170 projektów, które mogą stworzyć blisko 37 tysięcy miejsc pracy – o 5 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku- podkreśliła wiceprezes PAIiIZ Monika Piątkowska.

Ożywienie na rynku pracy stało się faktem - powiedział minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Wśród powodów ożywienia na rynku pracy wymienił decyzję o przedłużeniu funkcjonowania stref. - Warto zastanowić się nad czasowym ograniczeniem jedynie wsparcia dla przedsiębiorstw a nie funkcjonowania SSE – powiedział. Jak wiadomo na terenie stref ekonomicznych swoje inwestycje ulokowało lub planuje ulokować wiele firm z sektora motoryzacyjnego. Polska jest ważnym producentem części i komponentów do produkcji aut.

Podobne wiadomości:

Skoda świętuje kolejny rekord

Skoda świętuje kolejny rekord

Aktualności 2015-01-05

Rozbudują polską fabrykę felg

Rozbudują polską fabrykę felg

Aktualności 2015-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.