mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zatrudnienie będzie rosło

Zatrudnienie będzie rosło

29% badanych firm przyznało, że w nadchodzącym półroczu będzie zwiększać zatrudnienie. Jest to wzrost o 3 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego kwartału, a zarazem najwyższe wskazanie w blisko pięcioletniej historii badania - tak wynika z raportu z 23. edycji sondażu Instytutu Badawczego Randstad i TNS Polska.

Zatrudnienie będzie rosło
- Rekordowy odsetek pracodawców planujących w najbliższym czasie zatrudnienie nowych osób to najlepszy dowód na to, że firmy czują poprawę sytuacji gospodarczej. Tworzenie nowych miejsc pracy oznacza, że przedsiębiorstwa mają długofalowe wizje rozwoju. Optymizm widać również wśród inwestorów PAIiIZ. Agencja obsługuje aktualnie 170 projektów, które mogą stworzyć blisko 37 tysięcy miejsc pracy – o 5 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku- podkreśliła wiceprezes PAIiIZ Monika Piątkowska.

Ożywienie na rynku pracy stało się faktem - powiedział minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Wśród powodów ożywienia na rynku pracy wymienił decyzję o przedłużeniu funkcjonowania stref. - Warto zastanowić się nad czasowym ograniczeniem jedynie wsparcia dla przedsiębiorstw a nie funkcjonowania SSE – powiedział. Jak wiadomo na terenie stref ekonomicznych swoje inwestycje ulokowało lub planuje ulokować wiele firm z sektora motoryzacyjnego. Polska jest ważnym producentem części i komponentów do produkcji aut.

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oficjalne odsłonięcie modelu
Skoda Karoq - oficjalne odsłonięcie modelu
Już 18 maja o godzinie 19:00 odbędzie się oficjalne odsłonięcie długo oczekiwanego następcy Skody Yeti w Sztokholmie. Zobacz relację na żywo z tego wydarzenia.