mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zatrzymaj się i żyj!

Zatrzymaj się i żyj!

Lokomotywa jadąca z prędkością 20 km/h uderzyła w auto na przejeździe kolejowym przy ul. Zabranieckiej. Na szczęście wypadek był pozorowany – lokomotywa uderzyła we wrak samochodu, a w środku były manekiny.

Zatrzymaj się i żyj!
Policjanci ruchu drogowego, przedtswiciele PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i strażacy przygotowali specjalny pokaz w ramach kampanii społecznej: "Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj".

Już po raz piąty zorganizowano kampanię społeczną „Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj!"  Celem akcji jest podnoszenie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych. Działania skierowane są do kierowców, rowerzystów i pieszych. Mają przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących przy przejeżdżaniu i przechodzeniu przez przejazdy.

Co roku w Polsce dochodzi do około 250 wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. 98% tych wypadków powodują nieostrożni kierowcy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., strażacy i policjanci komendy stołecznej starają się dotrzeć do odbiorców między innymi przez obraz. Pokazują tragiczne skutki wypadków na przejazdach, przygotowują inscenizacje z udziałem służb ratunkowych. Chcą uświadomić użytkownikom dróg, że te parę sekund przeznaczonych na zatrzymanie samochodu i sprawdzenie, czy nie nadjeżdża pociąg może uratować życie.

Podobne wiadomości:

Bezpieczny samochód służbowy

Bezpieczny samochód służbowy

Bezpieczna jazda 2017-02-28

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.