mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zatrzymania za korupcję w WORD

Zatrzymania za korupcję w WORD

Kolejne pięć osób, instruktora i cztery kursantki, zatrzymali policjanci z Wydziału d/w z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji. Jest to kontynuacja działań rozpoczętych w maju 2006 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Zatrzymanym zarzuca się pośrednictwo i wręczanie łapówek w zamian za "załatwianie" pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy.

Zatrzymania za korupcję w WORD
Za egzamin na prawo jazdy kategorii "B" trzeba była zapłacić kilkaset złotych. Stawka była dwukrotnie większa w przypadku uprawnień na pojazdy ciężarowe.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty czynnego i biernego łapownictwa, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. W śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w poznańskim WORD do tej pory zatrzymano 5 egzaminatorów, 5 instruktorów jazdy i 67 kursantów. Wobec egzaminatorów i instruktorów sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec kursantów natomiast dozory policyjne, poręczenia majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono pieniądze oraz samochody o łącznej wartości ponad 500 tysięcy złotych.

Analiza zgromadzonego materiału dowodowego pozwoliła na wytypowanie 300 przypadków, w których mogło dojść do wręczenia korzyści majątkowych w zamian za pozytywne załatwienie egzaminu na prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że wszystkie osoby, które dobrowolnie przyznają się do wręczenia korzyści majątkowej i złożą wyczerpujące wyjaśnienia w tej sprawie, mogą uniknąć odpowiedzialności karnej, pod warunkiem jednak, że zgłoszą się do organów ścigania, zanim te stwierdzą zaistnienie przestępstwa na podstawie materiałów własnych.

Czytaj także:

700 zł za prawko 2007-06-04

Komentuj:

~MAZ 2007-02-10

No wiesz, wiele osób uważa samo SLD (Sojusz Lewych Dochodów) za organizacje mafijno-przestępczo-polityczną ! /MAZ

~To za czasów SLD 2007-02-10

To za SLD się rozpasali różni przestępcy i złodzieje. Za czasów SLD korupcja kwitła...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando