mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zawada startował we Włoszech

Zawada startował we Włoszech

W miniony weekend załoga MSZ Racing w składzie Aleks Zawada i Grzegorz Gołda wystąpiła we włoskim Rally della Marca Trevigiana. Dziewiętnastolatek wystartował autem znanym z polskich odcinków - Renault Clio R3.

Zawada startował we Włoszech
Na początku tygodnia przeprowadzone zostały testy pod okiem Vittorio Caneva, który w latach 80tych był jednym z najlepszych włoskich kierowców. Później zespół ruszył w kierunku Treviso, gdzie znajdowała sie baza rajdu. Niestety po pierwszym dniu awarii uległa centrala elektryczna, a jej zakup ”od ręki” nie był możliwy. W tym momencie załoga Zawada/Gołda plasowała się na 7 miejscu w klasie R.

Aleks Zawada: Testy, które odbyliśmy przed rajdem zaliczamy do bardzo udanych. Pokazały nam, że dużo muszę jeszcze pracować nad techniką jazdy. Szkoda, że musieliśmy przerwać rywalizację w rajdzie, ponieważ górzyste odcinki we Włoszech są wymagające i byłyby świetnym treningiem.

Grzegorz Gołda: Zakręty, zakręty i jeszcze raz zakręty. Występ w tym rajdzie to duży sprawdzian dla pilota. Koncentracja i kooperacja to podstawa, żeby nie pogubić się w tej encyklopedii zwanej opisem. Bardzo żałuje, że musieliśmy się wycofać z powodu wadliwej elektryki. Jako team MSZ Racing bardzo dziękujemy za wsparcie radomskiej firmie Techmatik oraz białostockiemu dealerowi Renault Remex-Ambrożej. Warto tu wspomnieć o niezastąpionych kibicach, którzy motywują nas do walki - Wam też należą się podziękowania.
Tematy w artykule: Aleks Zawada

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.