mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zawada startował we Włoszech

Zawada startował we Włoszech

W miniony weekend załoga MSZ Racing w składzie Aleks Zawada i Grzegorz Gołda wystąpiła we włoskim Rally della Marca Trevigiana. Dziewiętnastolatek wystartował autem znanym z polskich odcinków - Renault Clio R3.

Zawada startował we Włoszech
Na początku tygodnia przeprowadzone zostały testy pod okiem Vittorio Caneva, który w latach 80tych był jednym z najlepszych włoskich kierowców. Później zespół ruszył w kierunku Treviso, gdzie znajdowała sie baza rajdu. Niestety po pierwszym dniu awarii uległa centrala elektryczna, a jej zakup ”od ręki” nie był możliwy. W tym momencie załoga Zawada/Gołda plasowała się na 7 miejscu w klasie R.

Aleks Zawada: Testy, które odbyliśmy przed rajdem zaliczamy do bardzo udanych. Pokazały nam, że dużo muszę jeszcze pracować nad techniką jazdy. Szkoda, że musieliśmy przerwać rywalizację w rajdzie, ponieważ górzyste odcinki we Włoszech są wymagające i byłyby świetnym treningiem.

Grzegorz Gołda: Zakręty, zakręty i jeszcze raz zakręty. Występ w tym rajdzie to duży sprawdzian dla pilota. Koncentracja i kooperacja to podstawa, żeby nie pogubić się w tej encyklopedii zwanej opisem. Bardzo żałuje, że musieliśmy się wycofać z powodu wadliwej elektryki. Jako team MSZ Racing bardzo dziękujemy za wsparcie radomskiej firmie Techmatik oraz białostockiemu dealerowi Renault Remex-Ambrożej. Warto tu wspomnieć o niezastąpionych kibicach, którzy motywują nas do walki - Wam też należą się podziękowania.
Tematy w artykule: Aleks Zawada

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross