mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zbudzili bestie, która czai się na rekord

Zbudzili bestie, która czai się na rekord

Odkąd człowiek zaczął poruszać się za pomocą pierwszych pojazdów spalinowych od razy zapragnął posmakować rywalizacji. Najpierw były wyścigi, potem stwierdził, że chce być najszybszy ze wszystkich na świecie. Teraz pojawia się kolejny śmiałek chcący pobić rekord prędkości na ziemi.

Zbudzili bestie, która czai się na rekord
Obecny rekord prędkości ustanowionej na ziemi wynosi 763 mile na godzinę, czyli ok. 1228 km/h. Rekord ten został ustanowiony w 1997 roku za pomocą pojazdu ThrustSSD. Śmiałkowie, którzy pracują nad pobiciem tego rekordu po raz pierwszy uruchomili silnik, którym będzie napędzany pojazd Bloodhound SSC. Ludzie stojący za tym wehikułem chcą osiągnąć prędkość 1050 mil na godzinę(ok. 1689 km/h).

Ekipa przybliżyła się do tego celu. W minionym tygodniu odpalono po raz pierwszy silnik odrzutowy, który osiągnął ciąg prawie 6.5 tony. Jednostka napędowa jest wspomagana przez silnik V8 konstrukcji Coswortha, pochodzący z Formuły 1. Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądało pierwsze odpalenie odrzutowego silnika, widać jak bestia budzi się do życia. Robi wrażenie:

Podobne wiadomości:

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord Guinnessa

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord...

Aktualności 2015-07-09

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.