Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zbudzili bestie, która czai się na rekord

Zbudzili bestie, która czai się na rekord

Odkąd człowiek zaczął poruszać się za pomocą pierwszych pojazdów spalinowych od razy zapragnął posmakować rywalizacji. Najpierw były wyścigi, potem stwierdził, że chce być najszybszy ze wszystkich na świecie. Teraz pojawia się kolejny śmiałek chcący pobić rekord prędkości na ziemi.

Zbudzili bestie, która czai się na rekord
Obecny rekord prędkości ustanowionej na ziemi wynosi 763 mile na godzinę, czyli ok. 1228 km/h. Rekord ten został ustanowiony w 1997 roku za pomocą pojazdu ThrustSSD. Śmiałkowie, którzy pracują nad pobiciem tego rekordu po raz pierwszy uruchomili silnik, którym będzie napędzany pojazd Bloodhound SSC. Ludzie stojący za tym wehikułem chcą osiągnąć prędkość 1050 mil na godzinę(ok. 1689 km/h).

Ekipa przybliżyła się do tego celu. W minionym tygodniu odpalono po raz pierwszy silnik odrzutowy, który osiągnął ciąg prawie 6.5 tony. Jednostka napędowa jest wspomagana przez silnik V8 konstrukcji Coswortha, pochodzący z Formuły 1. Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądało pierwsze odpalenie odrzutowego silnika, widać jak bestia budzi się do życia. Robi wrażenie:

Podobne wiadomości:

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord Guinnessa

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord...

Aktualności 2015-07-09

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rząd zablokuje Ubera?
Rząd zablokuje Ubera?
Rząd przygotowuje nowelizację ustawy o transporcie drogowym, która może skutecznie ograniczyć działalność Ubera w Polsce. Kierowcy pracujący na rzecz amerykańskiej firmy będą musieli uzyskać licencję jak taksówkarze, a w dowodzie rejestracyjnym samochodu będzie musiała pojawić się odpowiednia adnotacja.