mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zemsta Alonso?

Zemsta Alonso?

Na początku weekendu Grand Prix Włoch pojawiły się nowe dowody w aferze szpiegowskiej. Liderom mistrzostw świata znowu grozi dyskwalifikacja, a informacje obciążające McLarena pochodzą ponoć od kierowcy tej ekipy!

Zemsta Alonso?

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu w Formule 1 wybuchł wielki skandal. Inżynier Ferrari został oskarżony przez swojego pracodawcę o sabotaż oraz przekazanie tajnej dokumentacji technicznej koledze z McLarena. Właśnie te ekipy rywalizują o tytuł mistrza świata, więc walka z torów przeniosła się do sądów. W celu rozpatrzenia kontrowersyjnej sprawy FIA powołała Światową Radę Sportów Motorowych. Ta uniewinniła brytyjski team. Sędziowie zastrzegli jednak, że w razie ujawnienia nowych informacji, dochodzenie zostanie wznowione. Tak też się stało. Podobno obciążające dowody przekazał niedawno federacji... jeden z zawodników McLarena!

Jeśli faktycznie te doniesienia się potwierdzą jako źródło przecieku wskazani mogą zostać Lewis Hamilton (rewelacyjny debiutant w tegorocznym sezonie F1, lider klasyfikacji generalnej i ulubieniec szefa McLarena, Rona Dennisa) lub też aktualny mistrz świata, Fernando Alonso (ostatnio według relacji mediów będący w konflikcie z szefostwem zespołu McLarena). W świetle takich faktów według ekspertów to właśnie jednak Hiszpan miałby większy motyw do złożenia dowodów przeciwko własnemu teamowi choć oficjalnie nikt nie formułuje takich zarzutów.

Już wcześniej szefowie Ferrari złożyli protest. Twierdzili, że komisja nie przyjęła ich pełnych zeznań w tej sprawie, a ponadto w trakcie przesłuchania przedstawiciele McLarena otwarcie przyznali się do złamania jednego z punktów regulaminu sportowego. Już sam fakt, że ich pracownik posiadał jakiekolwiek dokumenty pochodzące od konkurencji zasługiwał na karę.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando