mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Żeńskie Dustery w Maroku

Żeńskie Dustery w Maroku

Zaprezentowany na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie model Dacii, Duster, bierze udział w dwudziestej edycji rajdu Aicha des Gazelles. Rajd odbywa się w Maroku i potrwa do 28 marca.

Żeńskie Dustery w Maroku
Za kierownicą dwóch Dacii Duster 4x4 zasiądą współpracowniczki Grupy Renault zaangażowane w projekt Duster: Isabelle Charles designer odpowiedzialna za kolorystykę i materiały zastosowane w modelu oraz Nathalie Descout odpowiedzialna za światową kampanię reklamową Dustera.

Rajd Aicha des Gazelles to druga impreza motoryzacyjna – po cyklu wyścigów Trophee Andros – w której weźmie udział Dacia. Rajd Aicha des Gazelles to oryginalne i nietypowe wydarzenie: wyłącznie damska obsada, oryginalne podejście do idei rajdu samochodowego: nie chodzi o rozwinięcie największej prędkości, lecz o przejechanie możliwie najmniejszej ilości kilometrów, proste wyposażenie: Gazele  mają do dyspozycji wyłącznie kompas i dwie mapy w skali 1:100 000 i 1:250 000, pomysłowość i strategia: aby połączyć ze sobą obowiązkowe punkty na trasie, Gazele samodzielnie ją wytyczają, biorąc pod uwagę ograniczenia wynikające z konfiguracji terenu.

Dacia Duster 4x4 jest wyposażona w nową 6-biegową skrzynię o bardzo krótkim pierwszym przełożeniu (5,79 km/h przy 1000 obr./min). To proste rozwiązanie umożliwia poruszanie się
z niską prędkością w nierównym terenie i ułatwia ruszanie z miejsca w przypadku dużego obciążenia lub na stromym podjeździe. Dwie Dacie Duster 4x4 biorące udział w rajdzie są napędzane silnikami wysokoprężnymi dCi 85.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Dacia Duster
Dacia Duster
Cena podstawowa już od: 39 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Dacia Dokker i Lodgy przechodzą lifting

Dacia Dokker i Lodgy przechodzą lifting

Aktualności 2017-01-20

Dacia Logan i Sandero odmłodzone

Dacia Logan i Sandero odmłodzone

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.