mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Żeńskie Dustery w Maroku

Żeńskie Dustery w Maroku

Zaprezentowany na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie model Dacii, Duster, bierze udział w dwudziestej edycji rajdu Aicha des Gazelles. Rajd odbywa się w Maroku i potrwa do 28 marca.

Żeńskie Dustery w Maroku
Za kierownicą dwóch Dacii Duster 4x4 zasiądą współpracowniczki Grupy Renault zaangażowane w projekt Duster: Isabelle Charles designer odpowiedzialna za kolorystykę i materiały zastosowane w modelu oraz Nathalie Descout odpowiedzialna za światową kampanię reklamową Dustera.

Rajd Aicha des Gazelles to druga impreza motoryzacyjna – po cyklu wyścigów Trophee Andros – w której weźmie udział Dacia. Rajd Aicha des Gazelles to oryginalne i nietypowe wydarzenie: wyłącznie damska obsada, oryginalne podejście do idei rajdu samochodowego: nie chodzi o rozwinięcie największej prędkości, lecz o przejechanie możliwie najmniejszej ilości kilometrów, proste wyposażenie: Gazele  mają do dyspozycji wyłącznie kompas i dwie mapy w skali 1:100 000 i 1:250 000, pomysłowość i strategia: aby połączyć ze sobą obowiązkowe punkty na trasie, Gazele samodzielnie ją wytyczają, biorąc pod uwagę ograniczenia wynikające z konfiguracji terenu.

Dacia Duster 4x4 jest wyposażona w nową 6-biegową skrzynię o bardzo krótkim pierwszym przełożeniu (5,79 km/h przy 1000 obr./min). To proste rozwiązanie umożliwia poruszanie się
z niską prędkością w nierównym terenie i ułatwia ruszanie z miejsca w przypadku dużego obciążenia lub na stromym podjeździe. Dwie Dacie Duster 4x4 biorące udział w rajdzie są napędzane silnikami wysokoprężnymi dCi 85.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Dacia Duster
Dacia Duster
Cena podstawowa już od: 39 900 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Premiery 2017-09-14

Dacia Logan i Sandero odmłodzone

Dacia Logan i Sandero odmłodzone

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.