mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zero tolerancji...

Zero tolerancji...

...dla jazdy po pijaku! Pod tym hasłem zamierza walczyć Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie wraz z Radiem Katowice w województwie śląskim przeciwko pijanym kierowcom w ramach kampanii "Prowadzący - niepijący!".

Zero tolerancji...

Jak wynika z policyjnych statystyk, w województwie śląskim w okresie od czerwca do sierpnia 2006 roku policja zatrzymała 5.538 kierowców będących pod wpływem alkoholu. W porównaniu z latem 2005 nastąpił wzrost liczby ujawnionych kierujących pod wpływem alkoholu o 230 osoby. Celem akcji „Prowadzący – niepijący” jest nauczenie kierowców prostej zasady, obowiązującej cały rok: piłeś – pohamuj się – nie jedź!.

"Wakacje to czas, kiedy wiele osób zapomina o bezpieczeństwie na drogach. Zachowania tj .brawura, nie zapinanie pasów i prowadzenie po spożyciu alkoholu prowadzą do wielu groźnych wypadków. Przemysł piwowarski chce edukować, że prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu zawsze stwarza ogromne zagrożenie, bo nie ma bezpiecznej ilości alkoholu, która pozwala prowadzić samochód. Zanim zacznie się zabawa warto pomyśleć o alternatywnym środku transportu do domu lub wyznaczyć DRIvera czyli niepijącego kierowcę" - mówi Danuta Gut, Dyrektor Biura Zarządu ZPPP Browary Polskie.

W letniej edycji akcji „Prowadzący – niepijący” kluczowym punktem staną się działania polegające na kontroli trzeźwości kierowców. Od czerwca do końca sierpnia na drogach województwa śląskiego, policja sprawdzi kierujących pojazdami zwracając szczególną uwagę na stan ich trzeźwości. Tym działaniom będą towarzyszyć audycje w programie Radia Katowice „Za kierownicą”, w których zostaną poruszone problemy bezpieczeństwa drogowego. Na ich temat będą wypowiadać się liczni eksperci, m.in. z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Akcja „Prowadzący – niepijący” będzie również realizowana podczas letnich festynów w ramach których promotorzy akcji przeprowadzą animacje edukacyjne i zabawy z alkogoglami, które pokazują w jaki sposób zdolności psychomotoryczne kierowcy zostają upośledzone przez alkohol. W specjalnym namiocie zostaną rozstawione stanowiska, gdzie w komputerowej symulacji będzie można spróbować wirtualnej przejażdżki samochodem w alkogoglach.

Tematy w artykule: pijani kierowcy

Podobne wiadomości:

Tragiczny długi weekend na drogach

Tragiczny długi weekend na drogach

Aktualności 2015-06-08

Więcej pijanych, mniej wypadków i rannych

Więcej pijanych, mniej wypadków i rannych

Aktualności 2015-12-29

Komentuj:

~PIEZZO 2007-07-25

Zgadzam się z MF

~mf 2007-07-25

To pijactwo wyrosło za żydokomuny (SLD i PO).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.