mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zetkama prezentuje bardzo dobre wyniki

Zetkama prezentuje bardzo dobre wyniki

W opublikowanym skonsolidowanym raporcie okresowym za I półrocze 2011 rok spółka Zetkama wykazała bardzo dobrą dynamikę zysku netto.

Zysk netto w I półroczu 2011 roku wyniósł 10 005 tys. zł i był o 376% wyższy w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Grupa umacnia swoją pozycję w branży metalowej, kontynuuje wdrażanie projektów zwiększających efektywność oraz wykorzystanie jej potencjału produkcyjnego i uwiarygodnia nową prognozę finansową na 2011 rok.

Wyniki finansowe pierwszego półrocza oraz posiadany portfel zamówień pozwalają z optymizmem patrzyć na realizację nowej ostrożnej prognozy sprzedaży na 2011 rok Przewiduję, że dobra sytuacja rynkowa pozwoli na utrzymanie trendu wzrostowego w drugim półroczu. To co bardzo cieszy to duża poprawa rentowności operacyjnej spółek Grupy będąca wynikiem realizacji projektów obniżenia kosztów i podniesienia wydajności pracy - komentuje – prezes Grupy Zetkama Leszek Jurasz.

Dobre wyniki grupa uzyskała m.in. w segmencie podzespołów dla motoryzacji, gdzie sprzedaż wyniosła 14 130 tys. zł i wzrosła o 30% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Znaczące wzrosty uzyskano dzięki większemu popytowi w przemyśle motoryzacyjnym od dotychczasowych klientów oraz dzięki nowym projektom, których realizacja rozpoczęła się w jeszcze w końcu 2010 roku.

- W I półroczu 2011 roku wszystkie spółki Grupy konsekwentnie wykorzystywały pojawiające się ożywienie na rynkach i wzrost zapytań ofertowych. Zdobywamy nowe rynki, dywersyfikujemy działania na dotychczasowych rynkach, wprowadzany nowe zaawansowane technologicznie produkty, taka mobilizacja przynosi wymierne efekty w postaci wyników finansowyc - podsumował Leszek Jurasz.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.