mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zetkama prezentuje bardzo dobre wyniki

Zetkama prezentuje bardzo dobre wyniki

W opublikowanym skonsolidowanym raporcie okresowym za I półrocze 2011 rok spółka Zetkama wykazała bardzo dobrą dynamikę zysku netto.

Zysk netto w I półroczu 2011 roku wyniósł 10 005 tys. zł i był o 376% wyższy w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Grupa umacnia swoją pozycję w branży metalowej, kontynuuje wdrażanie projektów zwiększających efektywność oraz wykorzystanie jej potencjału produkcyjnego i uwiarygodnia nową prognozę finansową na 2011 rok.

Wyniki finansowe pierwszego półrocza oraz posiadany portfel zamówień pozwalają z optymizmem patrzyć na realizację nowej ostrożnej prognozy sprzedaży na 2011 rok Przewiduję, że dobra sytuacja rynkowa pozwoli na utrzymanie trendu wzrostowego w drugim półroczu. To co bardzo cieszy to duża poprawa rentowności operacyjnej spółek Grupy będąca wynikiem realizacji projektów obniżenia kosztów i podniesienia wydajności pracy - komentuje – prezes Grupy Zetkama Leszek Jurasz.

Dobre wyniki grupa uzyskała m.in. w segmencie podzespołów dla motoryzacji, gdzie sprzedaż wyniosła 14 130 tys. zł i wzrosła o 30% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Znaczące wzrosty uzyskano dzięki większemu popytowi w przemyśle motoryzacyjnym od dotychczasowych klientów oraz dzięki nowym projektom, których realizacja rozpoczęła się w jeszcze w końcu 2010 roku.

- W I półroczu 2011 roku wszystkie spółki Grupy konsekwentnie wykorzystywały pojawiające się ożywienie na rynkach i wzrost zapytań ofertowych. Zdobywamy nowe rynki, dywersyfikujemy działania na dotychczasowych rynkach, wprowadzany nowe zaawansowane technologicznie produkty, taka mobilizacja przynosi wymierne efekty w postaci wyników finansowyc - podsumował Leszek Jurasz.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando