mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zezwolenie na przewóz dużych ładunków w gesti zarządcy drogi

Zezwolenie na przewóz dużych ładunków w gesti zarządcy drogi

Zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego zostanie wydane w ciągu trzech dni, a na przejazd pojazdu z najcięższymi ładunkami – po siedmiu dniach czytamy w Gazecie Prawnej.

Zgodnie z projektem nowelizującym ustawę (Prawo o ruchu drogowym), przygotowanym przez Ministerstwo Infrastruktury, zmienią się zasady wydawania zezwoleń na przejazd po drogach pojazdów ponadnormatywnych.

Według projektu, pojazdy przekraczające masę 60 ton lub 30 metrów, na zezwolenie będzie trzeba czekać 7 dni. W przypadku, gdy trasa będzie wymagała przygotowania, termin ten może zostać wydłużony nawet do 30 dni.

Ogólnopolskie Związek Pracodawców Transportu Drogowego pochwala to rozwiązanie, a większość zezwoleń i tak będzie wydawana od ręki. Po drodze gminnej, powiatowej czy wojewódzkiej, jeżeli nacisk na oś przekroczy 11.5 tony w stosunku do wymogów drogi, zezwolenie będzie wydawał zarządca drogi. W tych wypadkach oznacza to starostę powiatowego, o ile szerokość pojazdu nie przekroczy 3,2 metra a długość 15/ Na drogach krajowych zezwolenia będzie wydawało GDDKiA.

Wśród propozycji pojawiły się też opłaty za przejazd takich pojazdów. 50 złotych może wynieść 50 zł, ajednorazowe, dotyczące najcięższych (gazeta, nie podaje szczegółów) może kosztować 1600 zł.


Podobne wiadomości:

Nowe, ostrzejsze przepisy zaakceptowane przez rząd

Nowe, ostrzejsze przepisy zaakceptowane przez...

Finanse i prawo 2017-01-18

Nowe zdjęcie do prawa jazdy

Nowe zdjęcie do prawa jazdy

Finanse i prawo 2016-03-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross